Windows 11’de reklama boğulacaksınız! İşte yeni yeri

Ortaya çıkan Windows 11 Insider sürümlerine göre kullanıcılar Ayarlar kısmında da reklam görmeye başlayacak.

Windows 11’de reklama boğulacaksınız! İşte yeni yeri

Microsoft, kullanıcılarının Windows 11 sürümüne geçmeleri için birçok yeni özellik ekliyor. Ancak En yeni işletim sistemi Windows 11, yakın zamanda kullanıcılarının karşısına can sıkan bir durumla geçecek gibi duruyor. Çıkan haberlere göre Microsoft, Ayarlar bölümünde de reklam gösterecek.

Windows 11, Ayarlar bölümünde de reklam gösterecek

Windows 11 satın alan ya da Windows 11’e yükselten kullanıcılar yakın zamanda rahatsız olabilecekleri bir durumla karşı karşıya kalacak. Bugün çıkan haberlere göre Microsoft, Windows 11’de daha fazla reklama yer verecek.

Windows 11’in son Insider sürümünde tespit edilen bilgilerle birlikte kullanıcıların Windows 11’in Ayarlar bölümünde reklam görecekleri ortaya çıktı. Bu reklamlar ise daha çok Microsoft 365 ile ilgili olacak. Bu reklamlar ise kullanıcılara Microsoft 365 avantajlarını gösterecek ve kullanıcıları satın almaya yönlendirecek.

Ortaya çıkan ekran görüntüsü ise reklamların nasıl görüneceğini ortaya seriyor. “Microsoft 365’i deneyin” başlığının olacağı reklam ekranda ciddi bir alanda yer alacak. Ayarlar kısmındaki reklamın altında ise One Drive hakkında bilgi olacak. Burada da kullanıcılar One Drive depolama alanını görecek.

Bunların yanı sıra reklamlar sadece bunlarla sınırlı olmayacak. Hesaplar kısmına giren bir Windows 11 kullanıcısı, bu kez Office ürünleri hakkında reklamlar görecek. Bu reklamların tek olumlu karşılanabileceği yeri Microsoft hizmetleri hakkında olması oluyor.

Microsoft’un Windows 11’de reklam göstermeye ne zaman başlayacağı henüz belli değil. Ancak Insider programında kullanıcıya ulaşan sürümlere göre kısa bir test süreci olacak. Bu süreçten sonra kararlı sürümlere de geleceği söyleniyor. Kısacası kullanıcıların birkaç ay içinde reklam görmeye başlayacağı iddia ediliyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası