SonTakip

Windows 11’de iCloud Fotoğraflar dönemi!

Microsoft, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Windows 11 işletim sisteminin ilk büyük güncellemesini geçtiğimiz ay paylaşmıştı. Yeni işletim …

Windows 11’de iCloud Fotoğraflar dönemi!

Microsoft, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Windows 11 işletim sisteminin ilk büyük güncellemesini geçtiğimiz ay paylaşmıştı. Yeni işletim sistemine farklı özellikler getirerek daha çekici hâle getirmek isteyen şirket, aynı zamanda diğer cihazlarla olan optimizasyona da büyük önem veriyor.

Windows 11 artık iCloud fotoğraları görüntüleyebilecek

Bu hedefin bir parçası olarak Microsoft, Windows 11’de iCloud Fotoğrafları entegre etme özelliğini sunmaya başladı. Windows 11 kullanıcıları bu yeni entegrasyonu, Microsoft Store’da bulunan Fotoğraflar uygulamasını güncelleyerek erişebilecekler.

Bu özelliği kullanmak için kullanıcıların ayrıca Microsoft Store’da bulunan Windows için iCloud uygulamasını indirip oturum açmaları da gerekiyor. Bu adımı da geçtikten sonra fotoğraflarınızı senkronize ederek Fotoğraflar uygulamasında bundan böyle Apple cihazınızdaki görseller de yer alacak.

Windows 11’e getirilen bu özellik ile birlikte iCloud’da bulunan bütün fotoğraflarınızı bilgisayarınızdan görüntüleyebileceksiniz. Yeni özellik sayesinde Windows 11 üzerinden iPhone, iPad ve macOS cihazlarda yer alan görüntüler bilgisayara aktarılabilecek.

Windows’un iCloud ile entegrasyonu Kasım ayı sonuna kadar tüm Windows 11 kullanıcıları tarafından kullanılabilir hâle getirilecek. Fotoğraflar uygulamasının eski sürümüne ev sahipliği yapan Windows 10 kullanıcıları ise bu özelliğe maalesef kavuşamayacak.

Diğer yandan Apple da benzer bir adım atarak Xbox modelleri için Microsoft Store’da Apple Music uygulamasını yayınladı. Şirket bu uygulamayı yakın zamanda Windows bilgisayarlar için de getirmeyi planlıyor.

Tüm bu gelişmeler ile birlikte artık kullanıcılar tek bir markanın ürünlerini tercih etmek zorunda kalmayacak. iPhone telefonu olan kişi daha rahat bir şekilde Windows bilgisayar veya Xbox kullanabilecek. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası