SonTakip

Windows 11 tanıtılmadan bilgisayara kurup denedik

Microsoft’un yeni işletim sistemi geçtiğimiz günlerde internete sızdı. Windows 11’in tasarımını gösteren ekran görüntülerinin sonrasında ISO …

Windows 11 tanıtılmadan bilgisayara kurup denedik

Microsoft’un yeni işletim sistemi geçtiğimiz günlerde internete sızdı. Windows 11’in tasarımını gösteren ekran görüntülerinin sonrasında ISO dosyası da ortaya çıktı. Biz de Windows 11 kurulumu için bilgisayar başına geçtik. Bilgisayarımıza kurduğumuz yeni işletim sistemini sizler için denedik.

Windows 11 kurulumu yaptık ve işletim sistemine yakından baktık

24 Haziran’da tanıtılacak yeni Windows herkes için merak konusuydu. Ancak işletim sisteminin sızması, birçok bilgiyi ortaya çıkardı. Dilerseniz lafı uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım.

İnternete sızan ISO dosyası ile Windows 11 kurulumu yaptıktan sonra işletim sisteminin detaylarına baktık. Fakat ortaya çıkan sürümün geliştirici versiyonu olduğunu hatırlatmakta fayda var ve kesinlikle size kurulum yapmanızı önermiyoruz. Özellikle bu konuda çok tecrübeli değilseniz, birtakım sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Windows 11’i güvenlik nedeniyle, bilgisayarımıza indirdiğimiz sanal makineye kurduk. Oracle VM Virtual Box ile işletim sistemini kurma adımlarını da videomuzda gösterdik.

Ortaya çıkan Windows 11 arayüzünde dikkat çekici değişiklikler karşımıza geldi. İlk olarak başlat menüsünün ortaya hizalanabilmesi gibi yenilikler gördük. Ayrıca Windows 11’in, arayüz noktasında, Microsoft’un iptal ettiği Windows 10X’e benzediğini de söylemek mümkün.

Diğer yandan başlat menüsünün konumu ve yeni uygulama simgeleri, Windows 11’i birçok kişinin MacOS’e benzetmesine yol açtı.

Windows 11 arayüzündeki değişiklikler sonrasında dikkat çeken bir diğer nokta açılış sesi oldu. Değişen ses kullanıcıları iki gruba ayırdı. Kimileri bu sesi çok beğenirken, kimileri de Windows XP sesinin çok daha iyi olduğunu düşünüyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası