Windows 10 güncellemesi kritik bir soruna yol açıyor!

Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru yayımlanan Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi, birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Ancak, yenilikler ile …

Windows 10 güncellemesi kritik bir soruna yol açıyor!

Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru yayımlanan Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi, birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Ancak, yenilikler ile birlikte bazı sorunlar da baş göstermişti. Bu sorunların bir kısmını zamanla düzelten Microsoft, Salı günü gelen güncelleme ile bazı yeni sorunların oluştuğunu kabul etti. Daha önce 2004 sürümü ile birlikte gelen yazdırma biriktiricisi ve Windows dosyayı bulamadı hatalarını da sizlerle paylaşmıştık.

Konuyla ilgili açıklama yapan Microsoft, hatayı kabul ettiklerini ve kısa süre içerisinde sorunu çözeceklerini belirtti.

Windows 10 güncellemesi ile yeniden başlatma sorunu ortaya çıktı

Windows 10 2004 güncellemesinde oluşan hataların tümünü henüz kapatamayan Microsoft, yeni bir hata ile gündeme geldi. Yazıcı biriktirme sorununu çözen şirket, bazı kullanıcıların Yerel Güvenlik Yetkilisi Alt Sistem Hizmeti (LSASS) dosyasındaki bir hata nedeniyle çökmeler yaşayabileceğini doğruladı.

lsass.exe komutundaki bir hatanın meydana gelmesi sonucu bazı kullanıcılar, “A critical system process, C:WINDOWSsystem32lsass.exe, failed with status code c0000008. The machine must now be restarted.” hatası ile başbaşa kaldı. Hatanın ekranda belirmesinin ardından ise bilgisayar, Windows tarafından yeniden başlatılmaya zorlanıyor.

Henüz geçiçi bir çözüm sunmayan Microsoft, bir çözüm üzerinde çalıştıklarını ve yeni bir güncelleme ile çözüm sağlayacaklarını belirtti. Sorun, en son Windows 10 güncellemesi olan sürüm 2004, sürüm 1909, sürüm 1903 ve sürüm 1809 dahil olmak üzere Windows işletim sisteminin çeşitli sürümlerini etkiliyor.

Bu sorunu oluşturan güncellemenin kodu ise sürüm 2004 için KB4557957, sürüm 1909 ve 1903 için KB4560960 ve sürüm 1809 için KB4561608 olarak belirtildi. Bu güncellemelerin hepsi 9 Haziran tarihinde yayımlanırken, yazıcı hatası için yayımlanan son güncelleme ile birlikte yeniden başlatma hatasının tetiklendiği düşünülüyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası