SonTakip

Kablosuz kulaklık kullanıcılarına Windows 10 müjdesi

Kablosuz kulaklıklar artık bir standart halini almaya başladı. Oyuncular tarafından pek tercih edilmeseler de müzik ve sesli görüşmeler için …

Kablosuz kulaklık kullanıcılarına Windows 10 müjdesi

Kablosuz kulaklıklar artık bir standart halini almaya başladı. Oyuncular tarafından pek tercih edilmeseler de müzik ve sesli görüşmeler için kablosuz kulaklıklar ideal olarak görülüyor. Yeni Windows 10 güncellemesi ile kablosuz kulaklıkların önemli bir bölümü, daha verimli hale gelecek. Güncelleme ile AAC desteği Windows 10 sistemlere geliyor.

Windows 10 için AAC desteği test aşamasında

Piyasadaki kablosuz kulaklıklar genelde üç kodekten birini kullanır: AptX, SBC ve AAC. Özellikle AirPods‘lar ile adını duyuran AAC kodek, yüksek performans sunar. Yalnızca AirPods’ta değil, piyasadaki fiyat/performans kulaklıkların çoğu AAC kodekini kullanıyor. Windows’un bu kodeki desteklemek yerine SBC’ye yönlendirmesi büyük bir eksiklikti.

Insiderlar tarafından test edilme aşamasında olan Windows 10 güncellemesi ile AAC kodekli kablosuz kulaklıklar tam verime kavuşacak. Özellikle ses kalitesi konusunda fark edilir değişikliklerin olacağını söyleyebiliriz.

Kablosuz kulaklıklar ile ilgili gelecek tek yenilik bu değil. Insider önizlemesinde mevcut olan özellik ile artık kablosuz kulaklığın türü otomatik olarak seçilecek. Kulaklığın türünün seçilmesi, kullanıcıya daha doğru bir deneyiminin yansıması için optimizasyonlar sağlıyordu. Yeni güncelleme ile kulaklığın türünü Windows otomatik olarak bulacak.

AAC desteği dışında yeni Windows 10 güncellemesi ile iki yenilik daha gelecek. Oyunlarda HDR ayarı otomatik olarak yapılacak ve bazı simgeler değişecek. Bu değişiklikleri önceden test etmek istiyorsanız bir Windows Insider kullanıcısı olmalı ve Build 21370 kod adlı güncellemeyi kurmalısınız.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası