SonTakip

Windows 10 bir özelliğine daha veda ediyor

Microsoft, 2017 yılında duyurduğu Timeline(Zaman Çizelgesi) özelliğini kaldırdığını duyurdu. Windows 10 ile hayatımıza giren Zaman Çizelgesi …

Windows 10 bir özelliğine daha veda ediyor

Microsoft, 2017 yılında duyurduğu Timeline(Zaman Çizelgesi) özelliğini kaldırdığını duyurdu. Windows 10 ile hayatımıza giren Zaman Çizelgesi özelliği, kullanıcıların mobil cihazlarda yapılan son işlemleri Windows’ta görmesini sağlıyor.

Windows 10 Zaman Çizelgesi özelliği kaldırıldı

Cortana’nın Windows kullanıcıları tarafından tercih edilmemesinden dolayı Zaman Çizelgesi özelliğinin kaldırıldığı tahmin ediliyor. Microsoft hesabını iOS veya Android cihazlarında aktif olarak kullanan kişiler tarafından tercih edilen Zaman Çizelgesi, yerini uygulamaların senkronizasyon özelliğine bıraktı.

Windows 10 Insider Preview Build 21359 güncelleme açıklamasında, “Etkinlik geçmişini Microsoft hesabı (MSA) ile senkronize eden kullanıcılar, artık Zaman Çizelgesi’ne yeni etkinlik ekleyemeyecek.” ifadeleri yer alıyor.

AAD(Azure AD) ile bağlı hesapların etkinlenmeyeceğini belirten şirket, senkronizasyonun uygulama bazında gerçekleştirilebileceğini açıkladı. Kullanıcılar artık Chrome ve Firefox gibi tarayıcıların geçmişlerini sadece uygulamalarda yer alan senkronizasyon özelliğini kullanarak takip edebilecek.

Son kullanılan dosyaların OneDrive ve Office yazılımlarını kullanarak görüntülenebileceğini belirten şirket, standart kullanıcılar için de yakın zamanda güncelleme geleceğini açıkladı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası