SonTakip

Yenilenen Microsoft Store, Windows 10’a geliyor!

Microsoft, Windows 10 kullanıcıları için Windows 11 işletim sisteminin yeni Microsoft Store uygulamasını sunmaya hazırlanıyor. Şirket yenilenen …

Yenilenen Microsoft Store, Windows 10’a geliyor!

Microsoft, Windows 10 kullanıcıları için Windows 11 işletim sisteminin yeni Microsoft Store uygulamasını sunmaya hazırlanıyor. Şirket yenilenen uygulama mağazasını, yakında çıkacak Windows 10 Kasım 2021 güncellemesinin son sürümüyle kullanıma açıyor. Bunun yanı sıra mağaza şu anda test kullanıcıları için kullanımda.

Microsoft tarafından güncellenen mağaza Windows 11‘de bulunanla aynı özellikleri taşıyor. Bu noktada daha modern bir tasarım, win32 uygulamalarına daha fazla erişim ve yakın zamanda Microsoft Store bünyesine eklenmiş uygulamaları kapsıyor. Yenilenen mağaza Epic Store platformuna benzer şekilde üçüncü taraf uygulamaların listelenmesini de içeriyor.

Microsoft Store artık üçüncü taraf uygulamaları destekliyor

Yenilenen mağazasıyla Microsoft, uygulamalara yaklaşımını değiştirdi. Bu noktada Discord, Zoom, VLC, TeamViewer ve Visual Studio Code gibi birtakım uygulama mağaza bünyesine eklendi. Bundan sonra herhangi bir tarayıcı da mağaza içerisinde yer alabiliyor. Böylece Yandex ve Opera da kullanılabilir hale geldi.

Windows 10 işletim sisteminde yenilenen Microsoft Store‘u deneyimlemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey var. O da Sürüm Önizleme Insider programına katılım sağlamanız gerekiyor. Yeni mağaza güncellemesinin önümüzdeki haftalarda tüm Windows 10 kullanıcıları için açılması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası