SonTakip

WhatsApp’tan sesli mesajlar için yeni kolaylık!

WhatsApp yakın zamanda sesli mesaj özelliği için bir yenilik ekledi. Bu noktada uygulama bünyesine mesajı duraklatma seçeneğini dahil ederek …

WhatsApp’tan sesli mesajlar için yeni kolaylık!

WhatsApp yakın zamanda sesli mesaj özelliği için bir yenilik ekledi. Bu noktada uygulama bünyesine mesajı duraklatma seçeneğini dahil ederek kullanıcılara kolaylık sunmuş oldu. WABetaInfo’ya göre bu özellik şu anda geliştirme aşamasında yer alıyor. Henüz beta sürecine geçiş sağlamadı.

WABetaInfo tarafından yayınlanan bir videoda özellik açık bir şekilde test ediliyor. Burada kullanıcı ses kaydederken duraklatabiliyor ve sonra tekrar başlatarak kaldığı yerden konuşmaya devam edebiliyor. Bu kapsamda mesajın uzunluğunu da gösteren yeni bir arayüz de uygulama bünyesine geldi.

WhatsApp özellikle iki işi bir arada yapmanızı sağlıyor

WhatsApp henüz özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağını açıklamadı. Zaten henüz beta sürecinde dahi olmadığını üstte belirtmiştik. Bundan bir süre önce bir haber sitesi WhatsApp’ın sesli mesaj oynatıcısı üzerinde çalışma yürüttüğünü belirtti.

Özellik sayesinde kullanıcı bir görüşmeden çıkarken sesli mesajı dinlemeye devam etmesine olanak tanıyor. Bu sırada da farklı birine mesaj yazmanız mümkün oluyor.


Fotoğraf: WABetaInfo

Son zamanlarda WhatsApp, beta test kullanıcıları tarafından Kaybolan Mesajlar özelliğinin de denenmesine olanak tanıdı. Bir haber sitesine göre uygulama size farklı süreler arasında seçim yapmanızı sağlıyor. Bunlar 24 saat, 7 gün ya da 90 gün olarak belirlenmiş durumda.

Özellik şu anlık iOS‘a özel çıkacak

Şu anda sesli mesaj durdurma ve devam etme özelliğinin iOS kullanıcılarına yönelik geleceğini belirtelim. Android kullanıcıları için ne zaman geleceği konusunda da herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası