WhatsApp’tan dolandırıcı/spam mesajlarına karşı yeni önlem!

WhatsApp, sürekli olarak spam mesaj gönderen dolandırıcı numaralarını daha kolay engelleyebileceğiniz bir önlem getirdi.

WhatsApp’tan dolandırıcı/spam mesajlarına karşı yeni önlem!

WhatsApp ana şirketi Meta’nın kullanıma sunduğu yeni bir özellik sayesinde artık spam mesajlarla uğraşma zahmetine veda edeceğiz. Bu özellik, kullanıcıların rahatsız edici metinleri doğrudan kilit ekranlarından engellemelerine olanak tanıyarcak.

WhatsApp dolandırıcı mesajları, artık direkt olarak bildirimden engellenebilecek

Hafta sonu WhatsApp, platformdaki resmi hesabı aracılığıyla yeni özelliği duyurdu ve kullanıcılara spam ile mücadele için kolay bir yol sağladı. Kilit ekranında bir spam mesajı belirdiğinde, kullanıcılar bildirime uzun basarak göndereni anında engelleme de dahil olmak üzere bir dizi seçeneği ortaya çıkarabiliyor.

Dahası, kullanıcılar bir kişiyi bildirmek isterlerse, WhatsApp ikinci bir istem sunarak açılır pencerede “Engelle” seçeneğine basmadan önce “Kişiyi bildir” onay kutusunu seçmelerine olanak tanıyor. Bu kolaylaştırılmış süreç, dolandırıcıları engellemek için uygulamanın menülerinde ve sohbetlerinde gezinme ihtiyacını ortadan kaldırarak kullanıcılara değerli zaman tasarrufu sağlıyor.

Daha önce, kullanıcılar bir sohbeti açıp “engelle” seçeneğini bulmak için alt menülerde arama yapmak ya da sohbet listesindeki bir mesaja uzun basmak ve aynı özelliğe erişmek için taşma menüsüne gitmek zorundaydı. Bu güncelleme ile WhatsApp, spam mesajları yönetme sürecini basitleştirerek ve kullanıcılara mesajlaşma ortamları üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor.

Buna ek olarak, platform halihazırda kullanıcıları bilinmeyen gönderenlerden gelen mesajlara karşı uyarıyor ve doğrudan bildirimden kişi ekleme veya engelleme seçenekleri sunuyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası