SonTakip

WhatsApp’a beklenen ‘çıkartma’ özelliği geldi

WhatsApp, hareketli çıkartmalar özelliği sayesinde sohbetlerimize farklı bir hava katmamızı sağlıyor. Platform, şimdiye kadar sadece kendi …

WhatsApp’a beklenen ‘çıkartma’ özelliği geldi

WhatsApp, hareketli çıkartmalar özelliği sayesinde sohbetlerimize farklı bir hava katmamızı sağlıyor. Platform, şimdiye kadar sadece kendi içerisindeki hareketli çıkartmaları kullanmamıza izin veriyordu. Fakat bugünden sonra, üçüncü parti uygulamalar kullanarak kendi oluşturduğumuz özel hareketli çıkartmaları WhatsApp’a ekleyebileceğiz.

Böylelikle WhatsApp’ın bize sunduğu kısıtlı çıkartma paketlerinden kurtulup, kendi zevkimize göre istediğimiz görsel materyali kullanarak özel çıkartmalar oluşturabileceğiz.

WABetaInfo tarafından tespit edilen yeni özellik, WhatsApp’ın Android uygulamasının 2.21.3.19 sürümünde, iOS uygulamasının da 2.21.31.2 sürümünde gözüktü. WABetaInfo’nun açıklamasına göre özellik, an itibarıyla Brezilya, İran ve Endonezya’da kullanıma açıldı.

Hareketli WhatsApp çıkartması nasıl eklenir?

WhatsApp için çıkartma oluşturabilmemizi sağlayan bir sürü uygulama var. Ancak bu uygulamaların hepsi hareketli çıkartma oluşturamıyor. Hareketli çıkartma oluşturabilen popüler uygulamaların başında Sticker Maker uygulaması geliyor. Dilerseniz bu uygulamayı, dilerseniz de kendi istediğiniz herhangi bir hareketli çıkartma oluşturabilen uygulamayı kullanarak kendi çıkartmanızı üretebilirsiniz.

Kullandığınız çıkartma oluşturma uygulamasını açıp herhangi bir video veya GIF’ten hareketli çıkartma oluşturduktan sonra, ilgili çıkartma otomatik olarak WhatsApp ile uyumlu webp dosyasına dönüştürülüyor. Sonrasında WhatsApp dosyayı kendi içinde dönüştürüyor ve bu sayede oluşturduğunuz hareketli çıkartmayı kullanabiliyorsunuz.

İstenen özellikler neler?

WhatsApp’ın yönergelerine göre, bir çıkartma paketinde sadece statik veya hareketli çıkartmalar olmalı.

Bir çıkartma paketinde en az 3 çıkartma olmalıdır. Aksi takdirde WhatsApp’a aktarılamaz.

Çıkartmaların WhatsApp tarafından belirlenen maksimum dosya boyutu bulunuyor. Ancak sizin bunu düşünmenize gerek yok. Zira çoğu çıkartma oluşturma uygulaması eklediğiniz görsel materyalleri otomatik olarak küçültüyor. WhatsApp’ın istediği boyutlarla uyumlu hale getiriyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası