SonTakip

WhatsApp, tepki çeken özelliğine veda ediyor

Messenger Rooms, kullanıcıların Instagram ve Messenger üzerinden ortak bir şekilde sesli veya görüntülü görüşmesini sağlayacak odalar kurmasını …

WhatsApp, tepki çeken özelliğine veda ediyor

Messenger Rooms, kullanıcıların Instagram ve Messenger üzerinden ortak bir şekilde sesli veya görüntülü görüşmesini sağlayacak odalar kurmasını sağlıyor. Bir yıldan fazla bir süre önce bu özellik WhatsApp için de getirilmişti. Bu özellik kullanıcıların ilgisini çekmiyor olacak ki Messenger Rooms için bir adım atıldı.

WhatsApp, Messenger Rooms özelliğini kaldırıyor

Bir yıldan fazla bir süre önce şirket, Messenger Rooms oluşturmak için bir kısayol yayınlayarak 50‘ye kadar katılımcının Facebook üzerinden görüntülü grup görüşmesine izin veriyordu. WhatsApp bu özelliğin kısayol simgesini, sohbet paylaşım sayfasından, Android ve iOS için WhatsApp beta’daki aramalar bölümünden çıkarıyor.

WhatsApp, kullanıcıları tarafından hangi özelliklerin kullanıldığına çok dikkat ediyor. Şirketin eklediği özellikler başarıya ulaşmıyorsa onu değiştirmesi gerektiğini anlıyor. WhatsApp geliştiricileri bu durumla karşılaşınca, ekledikleri Messenger Rooms özelliğinin kullanılmadığını doğrulamış oldu ve kaldırmanın daha iyi olacağına karar verdiler. Özellik sadece beta kullanıcılarını etkiliyordu yani nihaiyi sürümde Messenger Rooms özelliğini görmeyeceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası