Siz yorulmayın: Instagram’a yapay zeka ile yorum yapma özelliği geliyor!

Instagram ‘ın Yorumlar kısmı için yapay zeka ile yorum yazma özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Siz yorulmayın: Instagram’a yapay zeka ile yorum yapma özelliği geliyor!

Dünyanın en büyük dijital sosyal medya platformu Instagram, her geçen gün kullanıcılar için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Yakın zamanda yapay zeka destekli sohbet robotuna kavuşacağı ortaya çıkan platformun, şimdi ise yorumlar kısmına yapay zeka entegre edeceği ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Instagram’da Yorumlar kısmına yapay zeka desteği geliyor!

Gelişen teknolohiyle birlikte yapay zeka da son yıllarda ciddi yükseliş gösterdi. Öyle ki kullandığımız yazılımlarda, web sitelerinde ve pek çok sosyal medya platformunda yer edinen yapay zeka, Instagram’a da geliyor. Platform, son haftalarda bu konuda çalışmalarını artırdı.

Yazılım geliştiricisi Alessandro Paluzzi, bugün Twitter hesabında paylaştığı ekran görüntüsü ile Instagram’da Yorumlar kısmına gelecek yeni yapay zeka özelliğini gözler önüne serdi. Fotoğrafa baktığımızda, metin kutusundaki profil fotoğrafının kalktığını ve bu kısma yapay zekayı simgeleyen bir buton geldiğini görüyoruz.

Paluzzi’nin söylediğine göre bu butona basınca, yapay zeka, sizin adınıza bir yorum yazıyor. Sizler de isterseniz yazdığı metni kabul edip gönderebiliyorsunuz. Ancak yorumu neye göre yazdığı bilinmiyor. Zira yazmadan önce paylaşımın konusunu anlaması gerekiyor. Bunu biz mi söyleyeceğiz yoksa paylaşımın içeriğini kendisi mi analiz edip anlayacak, orası belirsizliğini koruyor.

Yapay zeka aracı ile ilgili şimdilik tüm bilinenler bunlar. Tam olarak nasıl çalışacağı, hangi dil modelini kullanacağı ve ne zaman kullanıma sunulacağı soruları henüz cevapsız. Belki de hiç sunulmayabilir. Bunu önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Öte yandan Instagram, yapay zeka destekli sohbet robotu üzerinde de çalışıyor. Söylenenlere göre bu sohbet robotu, kullanıcının sorularına cevap verebilecekken, aynı zamanda tavsiyelerde de bulunabilecek. Bununla ilgili de henüz detaylı bir bilgi mevcut değil.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası