SonTakip

Meta açıkladı! Herkesin metaverse kimliği olacak

Sosyal medyayı metaverse dünyasına kaydırmaya çalışan Meta, sanal dünyaya nasıl giriş yapılacağını detaylandırıyor. Şirketin açıklamasına …

Meta açıkladı! Herkesin metaverse kimliği olacak

Sosyal medyayı metaverse dünyasına kaydırmaya çalışan Meta, sanal dünyaya nasıl giriş yapılacağını detaylandırıyor. Şirketin açıklamasına göre, Meta Quest VR başlıkları için artık Meta hesabı ve Meta Horizon Profili gerekli olacak.

Meta Horizon Profili nedir ve nasıl oluşturulur?

Meta, bir süre önce VR başlıklarının giriş yöntemini değiştirmiş ve Facebook hesap zorunluluğunu ortadan kaldırmıştı. Şirketten gelen son açıklamada ise VR başlıklar ve Horizon World için kullanılacak profiller belli oldu. Meta Quest kullanmak veya sanal dünyaya giriş yapmak için Facebook ve Instagram’a ihtiyaç duyulmayacak.

Sosyal medya devi, hala Instagram ve Facebook aracılığıyla Meta hesabı oluşturmaya izin veriyor, ancak bunu zorunlu tutmuyor. Sosyal medya platformlarıyla oluşturulan Meta hesapları; canlı yayın paylaşımı, mesajlaşma ve takipçileri daha hızlı bulma gibi avantajlar sağlıyor.

Şirket ayrıca VR kullanıcılarını Meta hesabı üzerinden bağlanmaya teşvik edeceğini söyledi. Yine de, Oculus hesabı olan kullanıcılar 2023’e kadar bu şekilde oturum açabilecek. 2023’ten sonra ise Meta hesabıyla birlikte Meta Horizon Profili kullanılacak.

Meta Horizon Profili aslında sanal dünyadaki kimliğinizi oluşturacak. Şirketin açıklamasına göre, bu profil üzerinden avatarlarınızı yönetebilecek ve “takipçilerinizle” iletişim kurabileceksiniz. Meta’nın “arkadaş” yerine “takipçi” ifadesini kullanması merak uyandırdı.

Sosyal medya devi, 13-17 yaş grubundaki VR kullanıcılarının hesaplarının otomatik olarak gizli olacağını ifade etti. Ayrıca profillerde “Herkese Açık”, “Arkadaşlar ve Aile” ve “Solo” gibi katmanlar da olacak. Bu sayede gizlilik endişeleri giderilecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası