WhatsApp otomatik indirme nasıl kapatılır?

Günümüzde neredeyse herkes mesaj, fotoğraf ve video gönderirken WhatsApp kullanıyor. Tabi ki bu uygulamayı kullanmak için de internet …

WhatsApp otomatik indirme nasıl kapatılır?

Günümüzde neredeyse herkes mesaj, fotoğraf ve video gönderirken WhatsApp kullanıyor. Tabi ki bu uygulamayı kullanmak için de internet paketinizin olması gerekiyor. Bazen gönderilen fotoğraf ve videoların otomatik olarak indirilmesi ise internet paketinizin hızla bitmesine yol açabiliyor.

WhatsApp otomatik indirmeyi düzenlemek için adımlar

WhatsApp, fotoğraflar hücresel bağlantı üzerinden otomatik olarak indirilecek şekilde ayarlanmış olarak geliyor. Ses dosyaları ve videolar ise daha büyük boyutları dolayısıyla varsayılan olarak Wi-Fi’a bağlıyken otomatik indiriliyor. Ancak bazen bu ayarlarda değişiklik olabiliyor. Bizler de internet konusunda sıkıntı yaşamamanız için bu yazımızda WhatsApp otomatik indirmeyi kapatmayı konu edindik.

WhatsApp’ta fotoğrafları, ses dosyalarını, videoları ve belgeleri ne zaman otomatik olarak indireceğinizi seçebilirsiniz. Böylece internet konusunda yaşayacağınız olası sıkıntılardan da kurtulmuş olursunuz. Bunu yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • WhatsApp’a giriş yapın
  • Sağ üst kısımdaki ‘üç nokta’ simgesine tıklayarak ‘Ayarlar’ kısmına dokunun
  • Sonrasında ‘Depolama ve veriler’ bölümünü seçin
  • Çıkan sayfada ‘Mobil veri kullanırken’ ve ‘Wi-Fi ağına bağlıyken’ seçenekleri üzerinden hangi medyanın ne zaman indirileceğine karar verebilirsiniz.

Eğer her iki bölümde de hiçbir seçeneği işaretlemezseniz medyalar otomatik olarak indirilmez. İndirmek istediğiniz her bir dosyayı konuşma penceresinde dokunarak açmanız gerekir. Diğer yandan sadece ‘Wi-Fi ağına bağlıyken’ kısmındaki seçenekleri işaretlediğinizde size gelen dosyalar sadece Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzda indirilecektir.

Eğer ‘Mobil veri kullanırken’ bölümü altındaki seçenekleri de işaretlerseniz, telefonunuz seçtiğiniz tür dosyaları Wi-Fi ağına bağlı olmaksızın da indirecektir. Bu yüzden bu seçenekler konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

WhatsApp’ta otomatik indirme kapatma ve yönetme işte bu şekildeydi. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası