SonTakip

WhatsApp, gruplar için yepyeni bir özellik yayınladı

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir özelliği kullanıma sundu. Kullanıcılara ücretsiz bir şekilde iletişim kurabilme …

WhatsApp, gruplar için yepyeni bir özellik yayınladı

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir özelliği kullanıma sundu. Kullanıcılara ücretsiz bir şekilde iletişim kurabilme olanağı sağlayan uygulama, mesajlaşma gruplarına beğenilecek bir fonksiyon ekledi.

WhatsApp ile iletişime geçen insanlar birebir görüşmelerin yanı sıra birden çok kullanıcılı grupları da aktif olarak kullanıyor. Gerek, gerek okul, gerekise arkadaşlar arasında iletişimi kolaylaştıran özellik, artık daha hoş bir hal alacak.

WhatsApp gruplarında yeni dönem başladı

İletişimi kolaylaştıran WhatsApp, doğal olarak gruplara istediğiniz ismi ve simgeyi koyma olanağı sağlıyordu. Ancak bu özellik geliştirmeye açıktı. Nitekim bu alanda tercih edebileceğiniz tek simge görseldi. WhatsApp‘ın yayınladığı yeni Beta güncellemesinde bu durum değişti. Artık grup simgesine fotoğrafın dışında emoji ve çıkartma da eklenebilecek.

iOS için yayınlanan yeni Beta güncellemesinde grupları daha işlevsel kılmaya karar veren platform, kullanıcıların grup simgesi oluşturabilmesine izin verdi. Öyle ki uygulamaya eklenen simge editörü, emoji ve çıkartmaların fotoğraf yerine kullanılabilmesine şans tanıyor.


WhatsApp’ın yeni özelliği

Android için önümüzdeki haftalarda kullanıma açılacak olan ‘Grup simgesi editörü‘, iOS Beta kullanıcıları için yayınlandı. WhatsApp’ı 2.21.190.11 sürümüne güncelleyen kullanıcılar bu özelliği deneyimleyebilecek. Son olarak özelliğin herkese ulaşması 24 saati bulacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası