WhatsApp, aramayı kolaylaştıran yeni bir özelliği test etmeye başladı!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından birisi WhatsApp, üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarının uygulama içi …

WhatsApp, aramayı kolaylaştıran yeni bir özelliği test etmeye başladı!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından birisi WhatsApp, üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarının uygulama içi deneyimlerini arttırmayı hedefliyor. Bunlara bir yenisini daha eklemek isteyen platform, getirmek istediği yeni özelliği her zaman olduğu gibi yine Beta sürümü kullanıcılarına sundu.

WhatsApp, “bir arama kısayolu” eklemeye hazırlanıyor

Mesajlaşma platformu, kullanıcıların uygulama içi kullanımlarını kolaylaştırmak için bir dizi yeniliklere başvuruyor. Mesajlaşma özelliğinin bulunduğu birçok platformda genellikle “arama” düğmesi bulunuyor. Aslında WhasApp’ta bunlardan birisi. Ancak platform, bu arama bölümünü özelleştirmek istiyor. WhatsApp, daha iyi bir deneyim için arama düğmesine uygulama içinde geniş bir yer verecek.

Arama kısa yolu, kişilerin bilgi sayfasında ve sohbetlerde bulunacak. Yeni arama mesajı kısayolu ile kullanıcılar, aramak istedikleri herhangi bir kelime veya cümleyi bu arayüz ile arayabilecekler. Bu arama sonucunda oluşan liste, kişilerin bilgilerinden mesajlaşma içeriklerine kadar birçok sonuç barındıracak. Özellik, WABetaInfo’daki kişiler tarafından tespit edildi.

Arama kısayolu, şimdilik bazı Beta kullanıcıları tarafından test ediliyor. WhatsApp’ın 2.22.6.3 sürümünde bulunan özellik, henüz test aşamasında. Test edilen özellik, kişisel sayfa ve sohbetlerin sağ üst köşedeki üç noktalı menüye “ara” butonu olarak yerleştirilmiş durumda. Bu özelliğin ne zaman küresel sürüme geleceği şimdiden merak konusu.

Öte yandan WhatsApp, yeniliklerine hız vermeden devam etmek istiyor. Birçok mesajlaşma uygulamasının da kullandığı, mesajlara tepki verme özelliği platformun Beta sürümünde deneniyor. Kullanışlı bulunan özelliğin en kısa sürede küresel sürüme de gelmesi bekleniyor. WABetaInfo, tepki verme özelliğinin uygulama içinde nasıl görüneceğine dair bir görsel paylaştı.

Mesajlara tepki verme özelliğinin de uçtan uca şifreleme yöntemi ile korunacağı belirtildi. Henüz test aşamasında olan bu özellik, hem Android hem de iOS tabanlı cihazlara geleceği belirtildi. Beta kullanıcılarının beğenerek kullandığı bu özellik kısa süre içinde küresel sürümde yerini alacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası