Türkiye’nin ilk süper kahraman evreninden ilk fragman!

Yapımcılığını Bülent Turgut’un üstlendiği yerli Marvel rakibi T-World Sinematik Evreni’nden Altay dizisi için ilk fragman yayınlandı.

Türkiye’nin ilk süper kahraman evreninden ilk fragman!

Geçtiğimiz dönemde Filinta ve Yüzleşme gibi dizilerin yapımcılığını üstlenen Bülent Turgut, bir süredir farklı bir çalışma sürdürüyor. Birkaç yıldır yapım ve geliştirme süreci devam eden proje, T-World Sinematik Evreni olarak adlandırılıyor ve bizleri Türkiye’nin ilk süper kahraman evrenine götürüyor. Yani yerli Marvel/DC serimiz olarak düşünebiliriz. Bugün de Altay dizisi için ilk fragman yayınlandı.

T-World Sinematik Evreni başlıyor: Altay dizisi için ilk fragman yayınlandı!

T-World Sinematik Evreni, Türk ve İslam tarihinden, yaşanan olaylardan ve kişilerden ilham alınarak tasarlandı. Örneğin birçok yerinde Mevlana’dan Ali Kuşçu’ya, Harezmi’den Ahmet Yesevi’ye kadar atıflar bulunuyor.

Fragmanı aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak izleyebilirsiniz.

Bugün ilk fragman paylaşımı yapılan Altay dizisi de Su Perisi, İkizler, Rumi, Nazar ve İnsan Tamircisi isimli karakterlerden yalnızca birini temsil ediyor. Toplamda ise 36 karakterin çalışıldığı belirtiliyor. Zaten Bülent Turgut da tek bir dizi değil, bütün bir sinematik evreni tasarladıklarını, karakterlerin kesişme ve ayrışma noktaları olacağını, hepsinin aynı evrende farklı yapımlarda karşımıza çıkacağını söylüyor.

Bugüne kadar karşılaştığımız Marvel ve DC özentisi yapımların aksine özgün bir sinematik evrenin geliştirildiğine özellikle dikkat çekiliyor. Yani tüm dünyanın beğenisini toplayan 100 yıllık ABD çizgi roman serüveninden tamamen bağımsız yepyeni karakterler ve hikayeler karşımıza çıkacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası