SonTakip

Instagram’dan canlı yayın yapanları rahatlatacak yenilik!

Canlı yayınların sadece televizyonda özel günlerde yapıldığı dönemi hatırlıyor musunuz? Muhtemelen o dönemde yayıncılık çok daha stresliydi …

Instagram’dan canlı yayın yapanları rahatlatacak yenilik!

Canlı yayınların sadece televizyonda özel günlerde yapıldığı dönemi hatırlıyor musunuz? Muhtemelen o dönemde yayıncılık çok daha stresliydi. Bugün telefonunuzla ek gereksinim olmadan binlerce kişiye yayın yapabiliyoruz. Çoğumuzu yayın boyunca rahat bırakmayan canlı yayın stresi, Instagram’ın yeni özelliği ile bir nebze azalabilir.

Instagram canlı yayın için prova özelliğini test ediyor

Canlı yayınlara başlamadan önce rutin testler dışında kendinizi de test etmeniz gerekebilir. Sık sık canlı yayınlar düzenleyen biriyseniz muhtemelen provalarınızı Instagram dışında yapıyordunuz. Artık yayınlara başlamadan önce ister kendinizle, ister seçtiğiniz kişilerle bir deneme yayını gerçekleştirebilirsiniz. Instagram’ın Beta sürümü için mevcut olan bu özellik ilerleyen günlerde stabil sürüme de eklenecek.


Instagram canlı yayın özelliği

Instagram’a 2018 yılında yakın arkadaşlar özelliğinin gelmesi büyük bir etkiydi. Eğer bir yakın arkadaş listeniz varsa yayınlarınızı önce o kişilerle de prova yapabileceksiniz. Bu da, Instagram’ın arkadaşlarınızı tanımasının bazen nasıl faydalı olabileceğini gösteriyor.

Instagram için yeni özellik yağmuru

TikTok’un artan pazar payı, Instagram’ı son dönemde daha çeşitli bir sosyal medya uygulaması olmaya itti. Geçen yıl bünyesine Reels’i ekleyen uygulamaya şimdi ise yeni bir trend olan canlı yayın uygulamalarının sunduğu özelliklerin geldiğini görüyoruz.

Analistlere göre Instagram için yeni özellik yağmuru yakın. Ancak platforma eklenecek olan devrimsel özelliklerin neler olacağı şu an için bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası