Togg’dan görme engelli kullanıcıları sevindiren haber!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca Togg bir yandan yerli otomobili yollara çıkarmak için çalışmalarını sürdürürken, diğer …

Togg’dan görme engelli kullanıcıları sevindiren haber!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca Togg bir yandan yerli otomobili yollara çıkarmak için çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan geliştirdiği ürün ve hizmetlere daha fazla kişinin erişim sağlayabilmesini istiyor. Bu kapsamda görme engelli kullanıcıları özgürleştiren BlindLook ile yapılan iş birliği kapsamında fiziksel ve dijital ürünlerinin temas noktalarını adım adım engelsizleştirilecek.

Togg ürün ve hizmetleri görme engelli kullanıcılara açılıyor

BlindLook’un partnerlerine sunduğu kapsayıcı hizmeti belgeleyen global sertifikası EyeBrand ağına katılan Togg’un ürün ve hizmetleri BlindLook’un ses odaklı teknolojisiyle görme engelli kullanıcılar için erişilebilir olacak.

BlindLook’un yüzde 100 ses odaklı özgürlük teknolojisi Sesli Simülasyon, tam ve kısmi görme engelli bireyler için ürün ve hizmetleri erişilebilir hale getirip, görme engelli bireylerin ürün ve hizmetleri yardıma ihtiyaç duymadan bağımsızca kullanmalarına olanak sağlıyor.

Entegrasyon tamamlandığında görme engelli bireyler Togg’un resmi internet sitesi www.togg.com.tr’ye BlindLook hesaplarıyla girip, ürün ve hizmetlerden eşit ve erişilebilir şekilde yararlanabilecek.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası