SonTakip

Tesla otomatik pilot zincirleme kazayı önledi!

Tesla otomatik pilot zincirleme kazayı önledi!

Günümüzün en gözde otomobil markalarından olan Tesla, yüksek teknolojisi ile adından bahsettiriyor. Araçlarda yer alan otomatik pilot ise kendisine hayran bırakıyor. Son dönemlerde daha çok kaza ve ölümle gündeme gelen Tesla otomatik pilot bu defa ise önlemiş olduğu zincirleme kaza ile gündemimizde.

Elon Musk Boring Company tünelini kullanıma açtı!

Elon Musk Boring Company tünel projesi ile trafik çilesini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bugün gerçekleştirilen etkinlik ile birlikte Elon Musk sonunda Hyperloop projesinin resmi tanıtımını yaptı!

Tesla otomatik pilot zincirleme kazayı önledi!

Son zamanlarda karışmış olduğu kazalarla gündeme gelen Tesla‘nın otomatik pilotu, son yapılan iyileştirmeler ile birlikte son derece akıllı hale getirildi. Böylece Tesla’ları daha güvenli hale getiren şirketin, sürücülerin trafik içerisinde karışabilecekleri her türlü kazaya karşı geliştirmiş olduğu yazılımlar ile birlikte sıkı güvenlik önlemleri aldığını görmekteyiz.

Hemen aşağıdan da izleyebileceğimiz video aslında, Tesla’nın otomatik pilotunun ne kadar geliştirildiğinin kanıtı niteliğinde.  Amerika’da yaşanılan olayda hemen önünde yaşanılan kazaya oldukça başarılı bir şekilde tepki veren Tesla otomatik pilotu, yaşanılacak olan büyük bir zincirleme kazayı önlediğini görülüyor.

12 adet uzun menzilli ultrasonik sensörün yer aldığı otomatik pilot özelliğine sahip Tesla otomobiller, otomatik olarak şerit değiştirme, hızı azaltma ve otomatik fren yapma gibi hareketleri geliştirilmiş yapay zeka algoritması sayesinde kendi gerçekleştiriyor.

En çok hibrit ve elektrikli araç kullanılan illerimiz!

Toplamda ülkemizde kullanılan hibrit ve elektrikli araç sayılarını paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ayrıca en çok hibrit ve elektrikli araç kullanılan illerimizi sıraladı.

Geliştirilen söz konusu bu yapay zeka algoritması ile birlikte kaza riskini yüzde 50 oranında düşüren otomobil üreticisi, geçmişte yaşanılan olaylardan ders alarak sürücülerin güvenliği adına tabiri caizse ince eleyip sık dokuyor.

https://shiftdelete.net/tesla-otomatik-pilot-zincirleme-kazayi-onledi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası