Tesla, Model 3 ve Model Y’de indirim yaptı: Peki Türkiye fiyatları ne olacak?

Tesla Model 3 ve Model Y için envanter araç indirimi yaptı. Peki Türkiye fiyatları ne olacak? İşte Tesla indirim haberiyle ilgili detaylar…

Tesla, Model 3 ve Model Y’de indirim yaptı: Peki Türkiye fiyatları ne olacak?

Tesla cephesindeki indirim ve zam haberleri birbirleri arkasına geliyor. Fiyatlar bu oranla inişli çıkışlı haldeyken bir Tesla sahibi olmak müşterileri biraz çekimser hale getiriyor. Bugün çıkan haberlere göreyse Tesla stok otomobillerde indirime gitti. Peki bu indirim Türkiye’yi etkileyecek mi? İşte detaylar…

Tesla envanter otomobillerine indirim yapıyor!

Bildiğiniz üzere Tesla, Türkiye fiyatlarına geçtiğimiz birkaç gün önce zam yapmıştı. Zamların ardından Tesla fiyatlarındaki ciddi yükseliş tüm kullanıcıları etkilemişti. Tesla bugünse envanter otomobillerine indirim yapmaya başladı. Peki nedir bu envanter otomobilleri? Farkları neler?

Aslına bakarsanız hiçbir farkları yok. Bu otomobiller sadece belirli bir sipariş üzerine üretilmemiş bayilere gönderilen stok otomobiller. Yani Tesla stoklarında bekleyen otomobiller. Marka bu otomobillere indirim yapıyor. Bu sayede araçlar daha hızlı satılıyor. Zaten bir süredir Tesla otomobil başına ettiği kar miktarını düşürerek insanların daha çok ve daha hızlı Tesla satın almalarını amaçladı.

Stoktaki otomobillere yapılan indirim şu an Amerika’da mevcut. Amerika’da araç başına 1500 dolar ile 3 bin dolar arasında değişen indirimler yapılıyor. Avrupa ve diğer bölgelereyse bu indirimlerin gelip gelmeyeceği belli değil. Ancak Türkiye’de satılan tek model olan Model Y’de bu indirim kapsamına dahil. Fakat Tesla şu an Türkiye’de araç stoklamaktan ziyade sipariş usulü satış yapıyor. Bu sebeple indirimin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında yorum yapmak oldukça zor.

Tesla Türkiye son zam öncesi ve sonrası fiyat listesi!

Aşağıdaki listede Türkiye’de satılan Tesla modellerini görüyorsunuz. Listemizde 31 Mayıs 2023 tarihinde gelen son zam ve zamdan önceki fiyatlar yer almakta.

Model Güç aktarma organları Menzil (WLTP) İvmelenme
(0-100 km/s)
Zam öncesi fiyat 31 Mayıs 2023 tarihli fiyat artışı sonrası güncel fiyatlar
Model Y Arkadan itiş 455 km 6.9 sn 1 milyon 594 bin 823 TL 1 milyon 732 bin 795 TL
Model Y Long Range Çift motorlu dört çeker 533 km 5.0 sn 1 milyon 667 bin 729 1 milyon 808 bin 728 TL
Model Y Performance Çift motorlu dört çeker 514 km 3.7 sn 1 milyon 831 bin 808 TL 1 milyon 907 bin 193 TL

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası