Spotify’dan yaz aylarına damga vuracak yeni hizmet!

Dijital müzik sektörünün en büyük platformlarından biri olan Spotify, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Spotify kullanıcıları artık …

Spotify’dan yaz aylarına damga vuracak yeni hizmet!

Dijital müzik sektörünün en büyük platformlarından biri olan Spotify, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Spotify kullanıcıları artık uygulama üzerinden konser bileti alabilecek. Yeni özellik, belirli müzisyenlerin konserlerini listeleyerek test edilmeye başladı.

Spotify üzerinden konser bileti nasıl alınır?

Spotify Tickets (Spotify Biletleri) olarak adlandırılan yeni hizmet, Spotify’a bağlı bir web sitesi üzerinden sunuluyor. Şimdilik sadece birkaç sanatçının konserleri yer alıyor olsa da; konser detaylarını, adresi ve bilet fiyatını öğrenmek mümkün. Ayrıca kullanıcılar direkt web sitesi üzerinden bilet satın alabiliyor.

Spotify aslında bir süredir Ticketmaster, Eventbrite ve See Tickets gibi popüler eğlence markaları aracılığıyla bilet satıyordu. Fakat şimdilik sadece ABD’de sunulan Spotify Tickets ile bağımsız bir şekilde bilet satmak istediğini görüyoruz.

Yine de Spotify, Tickets özelliğiyle bazı yasal sorumluluklardan kaçındı. Ses platformu, “bilet satıcı olarak mekanları, etkinlik organizatörlerini, fan kulüplerini ve sanatçıları içerebilen üçüncü taraflar adına” bilet sattığını belirtti. Yani fiyatları veya bilet adedini belirlemediğinin altını çizdi. 

Tickets aracılığıyla bilet almak için sadece Spotify hesabına ihtiyaç duyuluyor. Şirket, dijital fatura kestiğini ve e-posta üzerinden bu faturanın (veya konser biletinin) erişilebileceğini söyledi. Listelenen sanatçılar arasında Limbeck, Annie DiRusso, Dirty Honey, Crows, TOKiMONSTA, Four Year Strong ve Osees yer alıyor.

Spotify sözcüsü Carling Farley tarafından yapılan açıklamada, bu web sitesinin henüz test aşamasında olduğunun altı çizildi. Bundan dolayı Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini şimdilik bilmiyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası