Gençlere özel Facebook uygulaması gelebilir!

Facebook, yetişkin kullanıcıların artması sebebiyle sosyal ağ platformunu terk etmeye başlayan genç ve genç yetişkinleri geri kazanmak üzere kolları sıvadı.

Gençlere özel Facebook uygulaması gelebilir!

Harvard Üniversitesi odaklı başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan dev sosyal ağ Facebook, genç yaştaki kullanıcıları geri kazanmak için yeni yollar arıyor. Son dönemde yetişkin kullanıcı tabanının artıp, genç ve genç yetişkin kullanıcıların azaldığı gözlemlenen platformun bu kullanıcılarına özel bir uygulama hazırlığında olduğu söyleniyor.

Facebook Talk uygulaması geliştirme aşamasında

Genç ve genç yetişkinler şu aralar Snapchat, Instagram ve diğer mesajlaşma uygulamalarına daha çok ilgi gösteriyor. Bunu değiştirmek isteyen Mark Zuckerberg ve ekibinin ise büyük önem verdiği bu kullanıcıları Talk adını verdiği uygulamayla kendisine çekmek istediği iddia ediliyor.

Henüz sunulmamış olan mesajlaşma uygulaması Talk ile ilgili iddialar ise esas Facebook uygulaması içerisinde gözlemlenen bir kod üzerinden ortaya çıkmış durumda. Bu kodlarda Facebook Messenger uygulamasından farklı olarak yeni ebeveyn kontrolleri de göze çarpıyor.

Talk’u kullanmak için kullanıcının en az 13 yaşını doldurmuş olması gerekecek ve ayrıca Facebook profili sahibi olması şartı aranmayacak. Ebeveynlerin çocuklarının kolay erişilebilir çevrimiçi varlıklarıyla ilgili endişelerini gidermek içi Talk kullanıcılarının profilleri, herkese açık bir şekilde aranılabilir de olmayacak. Ek olarak, Talk kullanıcılarının ve belki de bu kullanıcıların ebeveynlerinin kişiler üzerinde tam kontrole sahip olacağı da söyleniyor. Yani yabancılarla konuşmak yok! Ayrıca gençlerin Talk içerisindeki yaratıcı araçları kullanmayı seveceği, ailesi ve arkadaşlarıyla eğlenceli maskeleri paylaşabileceği belirtiliyor.

Bu anlamda Facebook, genç yaştakilere temelden kendisini sevdirerek ileriki dönemde sosyal ağına dahil etmek için yeni bir strateji geliştirmiş durumda diyebiliriz. Yine de şirketin bu genç yaştaki kullanıcılarının verilerini de bir şekilde kendi için kullanmayacağı düşünmek oldukça zor.

Bakalım Facebook, Talk ile gençler ve genç yetişkinlerle ilgili planlarını istediği gibi gerçekleştirebilecek mi?

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/facebook-talk-yolda-82420

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası