Sony’den PS5’e özel oyuncu televizyonu: X90 L teknik özellikleri

Sony X90L oyuncu televizyonunu duyurdu. PS5 ile mükemmel uyumlulukla çalışan cihaz, teknik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Sony’den PS5’e özel oyuncu televizyonu: X90 L teknik özellikleri

Bu yıl pek çok kez duyduğumuz üzere Sony, akıllı televizyon üretimini ciddi manada artırdı. Şimdi ise PlayStation 5 ile birlikte mükemmel uyumlu olan Sony X90L modeli tanıtıldı. 4K çözünürlük ve 120 Hz yüksek yenileme hızı sunan bu cihaz, şirketin vurgusuna göre PlayStation 5 oyunlarına iyi hazırlandı.

Sony X90L tanıtıldı: PS5 içeriğini algılayıp görüntü modu değiştiriyor!

Sony X90L, iki adet HDMI 2.1 bağlantı noktasına sahip ve değişken yenileme hızlarını destekliyor. 55 inç, 75 inç ve 98 inç seçenekleriyle gelen bu cihazda Sony’nin eklediği oyuncu işlevi de bulunuyor. Bu sayede televizyon; siyah denge ayarını, VRR’ı, hareket bulanıklığını azaltmayı ve hedef işaretlerini yerleştirmeyi kusursuz bir şekilde yapıyor.

Sony’e göre Sony X90L, oyun sırasında daha net ve pürüzsüz şekilde görüntü veriyor. Ekran yırtılması veya bulanıklığı neredeyse tamamen ortadan kaldırılıyor. Sony TV X90L’de bulunan otomatik HDR ayarı ve içeriğe uyarlanabilir görüntü modu, PS5 için yapılan bir özellik. PlayStation 5, X90L’yi tanıyabiliyor ve en uygun HDR ayarını otomatik olarak seçebiliyor.

Tabii ki Sony X90L, PS5 dışındaki diğer oyun konsolları için de kullanılabiliyor. Cihaz yüksek yenileme hızı ve görüntü geliştirme teknolojileri sayesinde iyi bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Seçeneklerine göre fiyatları ise şu şekilde olacak:

Sony TV X90 L, 55 inçlik TV için 1.085 dolar şeklinde fiyatlandırılacak. 65 inçlik model için ise fiyat 1.302 dolar şeklinde. 75 inçlik model 1.881 dolar fiyat etiketine sahip. 98 inçlik model ise fiyat farkını açarak 5.787 dolardan satışa çıkacak.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Eğlence hayatımızın kurma kolu DualSense Edge elimizde!

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası