SonTakip

Sony’den PS5 Game Boost tanıtımı: PS4 oyun desteği

Sony, PlayStation 5 lansmanında duyurduğu, geriye dönük PS4 oyun desteği için yeni bir video yayınladı. Game Boost adlı özelliği için logo …

Sony’den PS5 Game Boost tanıtımı: PS4 oyun desteği

Sony, PlayStation 5 lansmanında duyurduğu, geriye dönük PS4 oyun desteği için yeni bir video yayınladı. Game Boost adlı özelliği için logo tasarlayan firma, konsol oyuncularına da geleceğe dair umut verdi.

PS5 Game Boost özelliği ile PS4 oyun desteği markalaşıyor

Sony, PS5 lansmanıyla birlikte uzun süredir beklenen geriye dönük oyun desteği politikasıyla karşımıza çıktı. Lansmanda Game Boost adıyla bahsedilen PS5 özelliği için Sony, markalaşma yoluna gidiyor.

Sony, yayınladığı kısa tanıtım videosu ile birlikte özelliğin logosunu da kullanıcılara ilk defa gösterdi. Bu özelliğin markalaştırma çabası ise Sony’nin geriye dönük oyun desteğini çok daha fazla mı genişletecek yorumlarına neden oldu.

PS4 oyun desteği özelliği için asıl beklenti ise hali hazırda verilen geriye dönük desteğin iyileştirilmesi. Hali hazırda Sony, PS5 konsolunda 4 bini aşkın PS4 oyununa destek veriyor.

Konsol piyasasında Sony’nin en büyük rakibi Microsoft ise geriye dönük destek konusunda a çok daha tecrübeli. Firma Xbox One oyunlarını da oldukça başarılı şekilde Xbox Series X konsoluna uyumlu hale getirdi.

Sony, PlayStation 5 Game Boost özelliği için logo tasarladı

PlayStation oyuncuları da Sony’nin aynı başarıyı tekrarlamasını bekliyor. Sony’nin Game Boost özelliğini marka haline getirme çabası bu açıdan önemli.

PS5 Game Boost özelliği için dikkat edilmesi gerekenler

Sony, PS5 blogunda geriye dönük PS4 oyun desteği için bazı ipuçları yayınlamış durumda. Buna göre PS5, geriye dönük uyum için daha önce de belirttiğimiz gibi 4 bini aşkın oyuna destek veriyor. İşte geriye dönük uyum için dikkat edilmesi gerekenler:

– Seçili PS4 oyunları, PS5 konsolundaki Game Boost özelliğinden faydalanabiliyor. Bu özellik PS4 oyunlarının daha yüksek veya pürüzsüz bir kare hızıyla  çalışmasını sağlayabilir.

– Birçok PS4 oyunu PS5 konsollarında oynanabilse de PS4 konsollarında mevcut olan bazı işlevler PS5 konsollarında kullanılamayabilir. Ek olarak bazı PS4 oyunları, PS5 konsollarında oynandığında hata verebilir veya beklenmedik davranışlar sergileyebilir.

– PS5 konsollarında PS4 oyunlarınızla oynamak üzere eklentiler satın almadan önce oyun deneyiminden memnun olup olmayacağınızı görmek için lütfen PS4 oyunlarınızı PS5 konsolunuzda oynamayı deneyin.

– PS5 sisteminizi her zaman sistem yazılımının en yeni sürümüyle güncelleyin.

PlayStaion 5 Game Boost özelliğini desteklemeyen PS4 oyunları ise şu şekilde:

DWVR

Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One

TT Isle of Man – Ride on the Edge 2

Just Deal With It!

Shadow Complex Remastered

Robinson: The Journey

We Sing

Hitman Go: Definitive Edition

Shadwen

Joe’s Diner

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası