Sevilen Uncharted oyunu 17 yıl sonra geri dönüyor!

Uncharted: Drake’s Fortune remake geliştirme aşamasına girmiş olabilir. 17 yıl önce yayınlanan oyun ne zaman çıkacak?

Sevilen Uncharted oyunu 17 yıl sonra geri dönüyor!

PlayStation dünyasının en sevilen serilerinden olan Uncharted, 2007 yılında yayınlanan Uncharted: Drake’s Fortune ile başlamıştı. Ortaya çıkan son iddialar ise Sony’nin oyunu 17 yıl sonra canlandırmak istediğini gösterdi. Uncharted: Drake’s Fortune remake geliştirme aşamasında olabilir.

Uncharted: Drake’s Fortune remake geliyor mu?

İlk Uncharted oyunu yeni nesil konsollara gelebilir. PlayStation 3 ve PlayStation 4 için yayınlanan aksiyon-macera oyunu, sevilen serinin de başlangıcını oluşturuyordu. Sektörün içinden gelen iddialara göre Sony, PlayStation 5 için bir remake projesi üzerinde çalışıyor.

Sony’nin Uncharted: Drake’s Fortune için araştırmalar yürüttüğü belirtildi. Henüz erken aşamasında olmasına rağmen, remake projesinin geliştirmeye girmeye hazırlandığı söylendi. Kaynaklar ayrıca bu planların eski olduğunu ve remake’in birkaç yıl önce düşünülmüş olabileceğini de belirtti.

Naughty Dog’un kaynak kodlarını inceleyen başka sızıntılar ise 2020’de yayınlanan The Last of Us Part 2‘de Uncharted: Drake’s Fortune’a atıf yapıldığını gözler önüne serdi. Kod parçası, macera oyununun şirket içinde tartışıldığını ortaya koydu.

Geçtiğimiz yıllarda PlayStation 5 ve PC için yayınlanan Uncharted: Legacy of Thieves dikkat çeken bir başarı elde etmişti. PlayStation oyunlarına yönelik ilginin artmasıyla ilk yapımın yeniden sunulması mantıklı görünüyor.

Drake’s Fortune; Nathan Drake’in hırsızlık dünyasına girişini ve paralı asker Chloe Frazer’ın hikayesini ele alıyor. 2007 yılında yayınlanan yapımın büyük ses getirdiğini söylemek mümkün.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası