Sony PlayStation 5, beklenen özelliğe kavuştu

PlayStation 5 modellerinde bazı monitör desteğinin olmaması nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuluyordu. Sony, PlayStation 5 için 1440p …

Sony PlayStation 5, beklenen özelliğe kavuştu

PlayStation 5 modellerinde bazı monitör desteğinin olmaması nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuluyordu. Sony, PlayStation 5 için 1440p çözünürlük desteğini duyurdu.

1080p ve 2160p çözünürlükleri destekleyen PS 5, nihayet 1440p desteğine de kavuştu. Şirket, 1440p çözünürlükte sadece 60Hz ve 120Hz çıkışın destekleneceğini açıkladı. Variable Refresh Rate (VRR) teknolojisi, 1080p ve 2160p çözünürlüklerde olacak.

PlayStation 5, 1440p monitörleri destekleyecek

Sony, yeni güncellemesiyle birlikte listeleme özelliğini de aktif etti. Gamelists olarak duyurulan özellik sayesinde oyuncular, 15 adet liste oluşturabilecek. Her listede 100 adet oyun barındırılabilecek. Bu özelliğin disk, dijital oyunlar ve akış oyunları için geçerli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Tanıtılan bir diğer özellik ise Devam Eden Etkinlikler olarak adlandırılıyor. Bu özellik, en son oynadığınızda yaptığınız son aktiviteyi göstererek oyuna geri dönmeyi kolaylaştırıyor. Ayrıca kullanıcılar, 3D ses ve Stereo ses seçeneklerini karşılaştırmak için ayrı bir ekranda deneme yapabilecek.

Sony, PlayStation kullanıcılarının PC ve akıllı telefon ihtiyacını azaltacak yeni özelliğini tanıttı. Kullanıcılar, sesli komutlar ile YouTube araması gerçekleştirebilecek. Örneğin, “Hey PlayStation, YouTube’da ShiftDelete videosunu bul” diyerek ShiftDelete.Net YouTube kanalına erişebileceksiniz. Ancak bu özellik şimdilik sadece ABD ve İngiltere hesabına sahip kullanıcılar için aktif edildi.

Bir diğer önemli güncelleme ise Android ve iOS için PS uygulaması için gerçekleştirilecek. Bu ay yayınlanacağı belirtilen yeni güncelleme, doğrudan telefondan veya tabletten PS Remote Play oturumu başlatabilme imkanı sunacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası