SonTakip

Dünyanın en çok indirilen mobil oyunu Türkiye’den

Türk geliştiricilerin oyunu 50 milyondan fazla indirme ile dünyanın en çok indirilen mobil oyunu oldu. 2021 yılının Ocak ayında kurulan Türk oyun …

Dünyanın en çok indirilen mobil oyunu Türkiye’den

Türk geliştiricilerin oyunu 50 milyondan fazla indirme ile dünyanın en çok indirilen mobil oyunu oldu. 2021 yılının Ocak ayında kurulan Türk oyun şirketi Garawell Games’in ilk oyunu Bridge Race,  Nisan ayında dünyada en çok indirilen mobil oyun olmayı başardı.

Şirketinin yakaladığı başarıyla oyunları kısa sürede tüm dünyada bir numara olan oyun stüdyosunun kurucusu ve CEO’su Nebih Başaran, Türkiye’deki oyun girişimlerinin ihracat potansiyelinin çok yüksek olduğunu ifade etti.

Nisan ayının en çok indirileni Bridge Race

En hızlı büyüyen sektörler arasında yer alan oyun pazarı, Türkiye’den oyun girişimcilerinin büyük katkıları ile büyümeye devam ediyor. 2021 Ocak ayında Nebih Başaran tarafından 7 kişilik bir ekiple kurulan Garawell Games, bugün mobil platformlarda ulaştığı indirme sayılarıyla Türkiye’nin adını tüm dünya duyurdu.

Şirketin, global oyun yapımcısı Supersonic Studios ortaklığıyla 2021 Mart ayında yayınladığı Bridge Race isimli oyun, 120 ülkede mobil platformlarda bir numara oldu ve dünya genelinde 50 milyonun üzerinde indirme sayısına ulaştı. Böylelikle Türk geliştiricilerin oyunu, Nisan ayında dünyada en çok indirilen mobil oyun olarak, Türkiye’deki oyun sektörüne güç kattı.

Kurduğu ekip ile beraber geliştirdiği ilk oyunlarıyla tüm dünyada en çok indirilen mobil oyuna sahip şirketin kurucusu ve CEO’su Nebih Başaran, yakaladıkları başarı hakkında şöyle dedi:

“Ülkemizde ve dünyada mobil penetrasyon çok hızlı büyürken, oyun oynama alışkanlığı da tüm yaş gruplarında hızlı bir şekilde artıyor. Bugün mobil oyunlar eğlence sektöründe çok önemli bir payı kaplarken, bu gelişmeyi ülkemiz oyun geliştiricileri için de bir fırsat olarak görüyorum. Türkiye’deki oyun girişimlerinin ihracat potansiyelleri çok yüksek. Garawell Games olarak 7 kişilik bir ekiple başladığımız yolculukta önemli yatırımlar aldık ve artık oyunumuz dünyanın dört bir yanına ulaşarak zirveye yerleşti. Ülkemizin bu sektörde sahip olduğu yeteneği ve potansiyeli de göstermesi sebebiyle, böyle bir başarıya imza attığımız için çok mutluyuz. Türkiye’den dünyaya değer yaratan oyunlar ihraç etmek ve listelerde üst sıralarda kalmak istiyoruz. Ekip olarak büyük bir tutkuyla yeni oyunlar için hazırlanıyor, önümüzdeki süreçte farklı başarılara da imza atacağımıza inanıyorum.”  

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası