Sony açıkladı: PlayStation 4 ömrü uzayacak

Yeni nesil oyun konsollarının gündem olduğu bu süreçte, Sony’nin üst düzey yöneticisi Jim Ryan tarafından PlayStation 4 ömrü için olumlu bir …

Sony açıkladı: PlayStation 4 ömrü uzayacak

Yeni nesil oyun konsollarının gündem olduğu bu süreçte, Sony’nin üst düzey yöneticisi Jim Ryan tarafından PlayStation 4 ömrü için olumlu bir açıklama geldi. Şirket, PlayStation 4 için oyun desteği devam edecek dedi. PlayStation 4’e sahip olan kullanıcılar, yeni oyunlarla da bulaşacak. Kullanıcıların yeni nesil cihaza geçmese bile güncel oyunları deneyimleyebilecek.

Sony’nin PlayStation 3’te yaptığı hata, PlayStation 4 için yapılmayacak

Sony tarafından yapılan açıklamada, bir önceki nesil geçişinde aceleci davranıldığı ve PlayStation 3’ün erken devre dışı kaldığı söylendi. Şirket, yeni geçiş sürecinde ise bu hatayı yapmayacağının sözünü verdi ve PS4 sahiplerinin yüzünü güldürdü.

PlayStation 4 için oyun desteği sürecek açıklamasının yanı sıra yeni nesil konsolun da geri plana atılmayacağı belirtildi. Firma, PlayStation 5 için geliştirilen oyun sayısının önceki konsollara kıyasla geri gitmeyeceğini söyledi. Diğer yandan birçok oyun geliştiricisinin de yeni oyunlarını PS5 ve Xbox Series X için tasarladığını biliyoruz.

Bir önceki neslin konsolu olan PS4, yeni oyunlarla uyumluluk gösterse dahi donanım gücünden dolayı görsel veya oynanış tarafında yeni nesil cihazlar kadar iyi bir performans sergileyemeyecektir. Ancak bir süre daha güncel oyunların, 2013 yılında çıkış yapan PS4’te oynanabilir olması ve yeni oyunlar gelecek haberi, konsol sahiplerini sevindirecektir.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası