PlayStation Move kontrol cihazları güncellenecek

Sony, PlayStation VR sanal gerçeklik başlığını güncelleyeceğini açıkladıktan sonra şimdi de PlayStation Move hareket kontrol cihazı için duyuru yaptı.

PlayStation Move kontrol cihazları güncellenecek

Sony, PlayStation VR (PSVR) sanal gerçeklik başlığını güncelleyeceğini duyurmuştu. Şimdi ise şirket, PlayStation Move (PS Move) hareket kontrol cihazını da güncelleme kararı aldıklarını açıkladı.

PlayStation Move Micro USB güncellemesi alacak!

PS Move yeni versiyonu ile birlikte Mini USB yerine Micro USB bağlantısına geçecek. İlk olarak 2010 yılında PlayStation 3 ile birlikte sunulan kontrol cihazı, sanal gerçeklik için ilk güncellemesini aldıktan sonra “CECH-ZCM 2 J” olarak piyasaya sürülmüştü. Tabii ki bu revizyon sırasında eskimeye yüz tutmuş bağlantıda bir değişiklik yapma ihtiyacı görülmemişti. Öte yandan yeni versiyonda tercihin USB-C’den yana kullanılması da iyi olabilirdi.

Yeni Move kontrol cihazlarının PlayStation 3 ile birlikte çalışmayacağının altı çiziliyor. Orijinal modeldeki 1350 mAh bataryaya göre daha büyük olan 1900 mAh batarya da kullanım süresini artıracak. Şu an için güncellenen hareket kontrol cihazlarının çıkış tarihi ve fiyatı konusunda bilgi verilmiyor.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/playstation-move-kontrol-cihazlari-guncellenecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası