Son Play Store güncellemesi ile önemli bir sorun ortadan kalkıyor!

Google, Ağustos ayının başında Google Play sistem güncellemesini yayınlamıştı. Bu güncellemenin ardından bazı kullanıcılar Google Play …

Son Play Store güncellemesi ile önemli bir sorun ortadan kalkıyor!

Google, Ağustos ayının başında Google Play sistem güncellemesini yayınlamıştı. Bu güncellemenin ardından bazı kullanıcılar Google Play üzerinden “güncellemeyi kontrol et” bölümüne erişim sıkıntılarını bildirdiler. Android kullanıcılarından gelen şikayetler üzerien Google yeni bir güncelleme daha getirdi.

Google, Play Store’daki güncelleme sorununu çözdü

Google yayınladığı yeni bir Google Play Store güncellemesiyle bu sorunu çözmüş görünüyor. Bu sorunun çözümü ile birlikte kullanıcılar artık uygulamalarının güncel olup olmadıklarını kontrol edebilecek. Google bu sayede kullanıcıların Play Store’da yapılan herhangi bir güncellemeyi kaçırmalarının önüne geçmiş oldu.

Google Play sistem güncellemelerini kontrol etmek için cihaz ayarlarındaki güvenlik kısmına giriş yapabilirsiniz. Bu bölümde cihazınızın Google Play sistem güncellemesini aldığı tarihi görebilirsiniz. Bu kısmın üzerine tıklandığında ise “Güncelleme için son kontrol” saati de karşınıza çıkacaktır. Aynı zamanda mevcut Android sürümü ve “güncellemeyi kontrol et” bölümü de çıkacaktır.

Yukarıda belirtilen hata nedeniyle, Pixel cihazlarda Google Play Store sistem güncellemesi seçeneği işlevini yitirmişti. Bu yüzden kullanıcılar artık “Güncellemeyi kontrol et” bölümüne erişemiyordu. Öte yandan, Google Play sistem güncelleme seçeneği, diğer üreticilerin cihazlarındaki güvenlik ayarlarından ise tamamen kayboldu.

Google Play Store v31.9.20 güncellemesi ile birlik bu sorun ortadan kalkmış görünüyor. Güncellemenin ardından Google Pixel ve diğer Android kullanıcıları tekrardan “güncellemeleri kontrol et” seçeneğine kavuşmuş oldu.

Her ne kadar basit gibi görünse de uygulamaların ve telefonun güncel tutulması büyük bir önem taşıyor. Güncellemeler ile birlikte uygulama ve cihazlar içerisindeki bazı hatalar gideriliyor. Böylelikle de akıllı telefon ve tabletler kötü niyetli kişilerden korunduğu gibi kullanıcı deneyimi de daha üst seviyeye çıkabiliyor.

Neyse ki Google hızlı davranarak bu sorunu kısa süre içerisinde çözmeyi başardı. Peki siz 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası