Snapchat+ kendini kanıtladı! Yeni özellikler geliyor

Sosyal medya platformu Snapchat, birkaç ay önce ücretli abonelik paketi Snapchat Plus’ı kullanıcılara sundu. Çoğu kullanıcının tepkisini …

Snapchat+ kendini kanıtladı! Yeni özellikler geliyor

Sosyal medya platformu Snapchat, birkaç ay önce ücretli abonelik paketi Snapchat Plus’ı kullanıcılara sundu. Çoğu kullanıcının tepkisini çeken bu hizmet, son haberlere göre olumlu bir sonuç elde etmişe benziyor. Şirket, dünya genelindeki Snapchat+ kullanıcı sayısını açıkladı. Bunun yanı sıra platforma çeşitli yeni özellikler eklediğini tanıttı.

Snapchat+ 1 milyondan fazla kullanıcıya sahip

Snapchat, ‘özel, deneysel ve yayın öncesi özellikler’ vaadiyle Snapchat+ abonelik hizmetini ayda 3.99 dolardan başlattı. Bununla birlikte şirket, Snapchat+’ın şu anda dünya gelinde 1 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu söyledi. Ek olarak da yeni özellikleri de abonelerine tanıttı.

Plus aboneleri, bugünden itibaren dört yeni özellik keşfedecek. Bunlardan birincisi ise yanıtları otomatik bir şekilde Snap Stars için görünür hale getiren Priority Story Replies. Bu özellik platformda içerik oluşturucuların ve ünlülerin hikayelerine verilen yanıtları öne çıkaracak. Böylelikle Plus aboneleri, diğer kullanıcılardan daha farklı olacak.

Diğer özellik ise daha çok görsel odaklı yer alıyor. Örneğin, kullanıcılar artık Snap’lerini kapatmak için özel bir emoji seçebilecek. Böylece aboneler, Snapchat uygulamalarının ana ekran simgesini değiştirerek simgeyi kaldırabilir. Bunun yerine abonenin avatarının yanında emoji görünür.

Sunulan bir başka özellikle birlikte kullanıcılar, arkadaşlarının hangi emojiyi göreceğini de özelleştirebilir. Bu sayede abone olmayan bir kişinin arkadaşları kırmızı, mavi veya mor bir şekil taslağı görürken, abonenin arkadaşları avatarlarının yanı sıra kullanıcının seçtiği emojiyi de görebilecek.

Son olarak Snapchat Plus kullanıcıları, kendilerine özel Bitmoji arka planlarını da elde edecek. Tüm bu özelliklerle birlikte şirket, birçok yeni pazara genişlediğini de belirtti. Hizmet ilk olarak ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan, Kanada ve Avustralya gibi yerlerde yer aldı. Şimdi ise Umman, Hindistan, Katar, Kuveyt, Bahreyn, İsrail, Mısır, Danimarka, İsveç, Norveç, İsviçre, Hollanda, Belçika, Finlandiya, İrlanda ve Avusturya gibi ülkelerde de kullanılabilir hale geldi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası