SonTakip

Samsung ve Windows 11 bağı güçleniyor! Tek hareketle internet paylaşımı

Yazılım devi Microsoft, son zamanlarda önemli iş birliklerine imza atıyor. Şirket, yeni bir Windows 11 sürümünü geliştiricilerin test …

Samsung ve Windows 11 bağı güçleniyor! Tek hareketle internet paylaşımı

Yazılım devi Microsoft, son zamanlarda önemli iş birliklerine imza atıyor. Şirket, yeni bir Windows 11 sürümünü geliştiricilerin test etmesi için paylaştı. Yeni güncelleme ise oldukça ilginç bir özelliği içeriyor. Bu özellik sayesinde mobil erişim noktanız aracılığıyla bilgisayarınızdan doğrudan Android telefonunuza bağlanmanız mümkün olacak.

Yeni Windows 11 sürümü sayesinde bilgisayarınız telefonunuza anında bağlanacak

Microsoft, geliştiricilerle paylaştığı yeni bir Windows 11 sürümüyle dikkat çeken bir özellik sağlıyor. Özellikle birlikte Android telefonlar Windows 11 olan bilgisayarlarla internet bağlantısını paylaşıyor.Yeni özellik şimdilik, yalnızca Samsung telefonlar için geçerli olacağı söyleniyor.

Yakın zamanda geliştirilen Telefon Bağlantısı uygulamasına ayrıca bir ‘hızlı hotspot’ özelliği gelecek. Bu özelliğin gelmesinin ardından Windows 11’in olduğu bilgisayarlar Samsung telefonların internetine oldukça hızlı bir şekilde bağlanacak. Özellik, şimdilik Insider sürümlerde test ediliyor.

Test süreci boyunca hiçbir şekilde parola olmayacak ve bağlantı için de telefonun ‘hotspot’ ayarlarını aramaya gerek kalmayacak. Böylece yakında olan Samsung telefonlar bilgisayarların WiFi kısımlarında gözükecek. Ayrıca tek hareketle de mobil ağınızın bilgisayarınızda olması mümkün.

Oldukça kullanışlı olan yeni özelliğin One UI 4.1.1 ve üstü Samsung telefonlara özel olacağı belirtiliyor. Ayrıca ilerleyen zamanlarda diğer Android işletim sistemine sahip olan telefonlara da gelmesi bekleniyor. Microsoft, konuya ilişkin bir açıklama da yaptı.

“Artık Phone Link uygulaması aracılığıyla bilgisayarınızdaki cep telefonunuzun etkin noktasına anında erişebileceğinizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Anında erişim noktası özelliği, telefonunuza dokunmadan telefonunuzun WİFi ağını güvenli bir şekilde başlatmanıza ve bağlanmanıza imkân tanır. Telefonunuz kapsama alanında olduğunda, PC’nizdeki WiFi ağ listesinde görünecek ve burada tek bir tıklama telefonun etkin noktasını açıp ona bağlanacaktır.(…)”

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası