SonTakip

Sadece 50 adet üretilecek lüks tekne

Gelişen teknolojiyle fütüristik tasarımlar, deniz taşımacılığını da etkiliyor. Kormaran K7 isimli fütüristik tekne, sadece 50 tane özelleştirilmiş üretimle piyasaya sürülecek.

Sadece 50 adet üretilecek lüks tekne

Kormaran şirketinin üretti K7 isimli lüks tekne katamaran, trimaran veya hidrofilata botuna dönüşebiliyor. Farklı kullanım özellikleri ve üzerinde bilgisayar modülleri bulunan K7, tasarımı ve sınırlı sayıda üretimi ile dikkat çekiyor.

Su direncini yüzde 80 azaltıyor

Yaklaşık  7 metrelik sürat motoru, hareket halindeyken de pilotun hassas yönlendirme uyum sağlıyor. Tekne, karbon elyaf ve paslanmaz çelik hidrolik silindirlerden imal edilerek önemli bir güç emişi ve daha hafif bir tasarım sağlanmış. Kormaran’ın Formula 1 otomobillerine benzeyen yapısı, teknenin konfigürasyonunun su direncini yüzde 80’e kadar azaltıyor.

Deri iç mekan ve gösterişli bir dahili bilgisayar sistemi de lüks tekne kullanım rahatlığı sunuyor. Ayrıca katlanabilir kelebek kapıların açılmasıyla geniş alan yaratılıyor.

K7 ayrıca etkileyici motor performansına sahip. Deniz botu olarak kullanıldığında yaklaşık 91 km/saat ve hidrofoil olarak kullanıldığında ise 74 km/saat hıza ulaşabiliyor.

Şirket K7’den sadece 50 tane üretmeyi planlıyor. Her alıcı için özelleştirilebilir üretim yapılabileceği belirtiliyor. Teknenin yaklaşık 1.3 milyon –  2.7 milyon dolar aralığın değişen fiyat etiketi olacak.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/kormaran-k7-tekne-81695

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası