PSN hesap adı değiştirme veri kaybına yol açabilir!

PSN hesap adı değiştirme veri kaybına yol açabilir!

Bu ayın başlarında yayınlanan bir rapor ile birlikte PSN hesap adı değiştirme için ilk detaylar gün yüzüne çıkartılmıştı. 12 yıl önce kurulan PlayStation Network‘te bu durum ilk kez gerçekleşme ihtimali kullanıcıları bir hayli heyecanlandırmıştı!

PS4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 6.02 çıktı!

Sonunda beklenen PS4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 6.02 oyunculara sunuldu. İşte, PS4 oyun konsolları için Sistem Yazılımı 6.02 ile sunulanlar.

PSN hesap adı değiştirme veri kaybına yol açabilir!

Fakat bugün yayınlanan rapora göre PSN hesap adı değiştirme özelliği için başlatılan beta programında, PSN adından herhangi bir değişiklik yapıldığı taktirde kullanıcıların birçok sorun ile baş başa kalacağı belirtildi.

Özelliğin test edildiği cihazdan aktarılan bilgilere göre Sony, PSN hesap adı değiştirme işleminden sonra, hesabınıza bağlı önemli verilerin kaybolduğu belirtildi.

Beta programına dahil olan kullanıcı, hesap ismi değişikliği işleminde sonra, hesabında bulunan oyunlara dair ilerlemeleri ve skor tablalarına ait verilerin kaybolduğunu belirtiyor. Ayrıca tüm her şeyin bunla sınırlı kalmadığını da belirten kullanıcı, ücret verip satın aldığı DLC paketlerine de erişemediğini özellikle vurguluyor.

PSN hesap adı değiştirme riskleri de beraberinde getiriyor!

Bu konu hakkında yayınlanan raporda ise, eklentilerde dahil olmak üzere, oyunlarınız için satın aldığınız ücretli içeriklere de erişiminiz engellenebileceği söyleniyor.

Bunların haricinde ise PSN hesabınızda yer alan oyunlarınızın da sağlıklı bir şekilde çalışmayacağı belirtiliyor.Görünen o ki Sony’nin merakla beklenen özelliği birçok riski de beraberinde getirecek. Son olarak ise söz konusu PSN hesap değiştirme özelliğinin 2019’un başlarına doğru kullanıma sunulması bekleniyor.

Ayrıca test sırasında ortaya çıkan risklerin doğru olup olmadığı hakkında Sony cephesinden resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtmekte yarar var. Peki siz PSN hesap adınızı değiştirmeyi düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

https://shiftdelete.net/psn-hesap-adi-degistirme-veri-kaybina-yol-acabilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası