PS5 stoklarında sevindiren gelişme! Fiyatlar ucuzlar mı?

PlayStation 5 stok sorunu çözülüyor. Sony CEO’su Jim Ryan PS5 için 2023 hedeflerini paylaştı. Peki fiyatlar ucuzlar mı?

PS5 stoklarında sevindiren gelişme! Fiyatlar ucuzlar mı?

2020 yılında duyurulduğundan bu yana PlayStation 5 stok kıtlığıyla boğuşan Sony, nihayet sorunu çözmüş gibi duruyor. Sony CEO’su Jim Ryan, önümüzdeki yıldan itibaren Asya ve Japonya’da daha fazla PS5 konsolunun piyasaya sürüleceğini dile getirdi.

PlayStation 5 stok sorunu 2023’te çözülecek

Sony, geçtiğimiz aylarda yayınladığı mali raporda PS5 üretimini sınırlayan tedarik zinciri sıkıntısındaki sorunu çözdüğünü duyurmuştu. Sony CEO’su Jim Ryan’dan gelen yeni açıklama ise PlayStation 5 dağıtımının hızlanacağını gösteriyor.

Sony Japonya’da yer alan açıklamaya göre, Asya ve Japonya’daki stok sorunu 2023’te çözülecek. Çok daha fazla konsolun pazara sunulacağını ve müşteri talebini karşılayacağını öngören Sony, 2023’le birlikte PlayStation 5’i “yeniden duyurmuş olacak”.

2020’nin Kasım ayında, küresel pandeminin ortasında duyurulan PlayStation 5, tedarik zinciri sorunu yaşayan ürünler kervanına katılmıştı. Bununla birlikte dünya çapında yarı iletken kıtlığı meydana geldi. Ayrıca rakibi Xbox Series X/S’in de başarılı olması, son iki yılda işleri kızıştırdı.

Sony CEO’su yarı iletken sıkıntısına karşı nasıl bir çözüm ürettiklerini açıklamadı. Sadece Sony’nin sorunu çözdüğünü ve 2023’te pazara daha fazla konsol sağlayacaklarını söyledi. Tabii bunun ilk olarak Asya pazarına, ardından ABD ve Avrupa’ya yayılacağı düşünüyor.Kaynak: Shiftdelete
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası