PlayStation almaya ikna edecek: Spider-Man 2’nin oynanış videosu yayınlandı!

Merakla beklenen oyun Marvel’s Spider-Man 2 oynanış videosu dün yapılan PlayStation Showcase 2023 etkinliğinde tanıtıldı!

PlayStation almaya ikna edecek: Spider-Man 2’nin oynanış videosu yayınlandı!

Dün yapılan PlayStation Showcase 2023 etkinliği dolu dolu geçti. Project Q adlı taşınabilir oyun konsolunun tanıtımının ardından birçok oyundan fragmanlar gösterildi. Bu fragmanlar arasında en çok ilgi görense Spider-Man 2 oynanış videosu oldu. Peki yeni Spider-Man oyunu bizlere neler vadediyor? İşte Spider-Man 2 hakkında tüm detaylar…

Merakla beklenen oyun Spider-Man 2 PlayStation 5‘e özel olarak çıkıyor!

Dün gerçekleştirilen PlayStation Showcase 2023 etkinliği kullanıcılar için oldukça heyecan verici şekilde geçti. Birçok yeni ürünle birlikte PlayStation’ın el konsolu olarak adlandırılan PlayStation Project Q tanıtıldı. Bunların yanında PlayStation’a özel birçok oyundan da ilk fragmanlar yayınlandı. Bunlar arasında kullanıcıların ilgisini en çok Marvel’s Spider-Man 2 çekti.

Insomniac tarafından geliştirilen oyun aslında bir devam niteliği taşıyor. Bildiğiniz üzere Spider-Man serisinin ilk oyunu 2018 yılında yayınlandı. Marvel’s Spider-Man olarak piyasaya çıkış yapan oyun bir seri halini aldı. Aradan geçen 5 yılın ardındansa Marvel’s Spider-Man 2 devam niteliğindeki ikinci oyun olarak piyasaya sürülecek.

Yayınlanan videoya baktığımızdaysa oyun içerisinde yer alacak birçok detayı görebiliyoruz. Karakter tasarımlarından, oyun fizik ve mekaniklerine kadar birçok detay kullanıcılara sunuldu. Videodan oyunla ilgili yapabileceğimiz ilk önemli çıkarımsa Peter Parker ve Miles Morales’in arasında değişiklik yapabilecek olmamız. Ayrıca oyuna Kraven ve Lizard gibi popüler karakterler de eklenmiş.

Diğer detaylara baktığımızdaysa Peter Parker ile oyunu oynamak istediğimizde Spider-Man siyah simbiyot kıyafetini giyiyor. Böylece Spider-Man daha güçlü ve agresif bir yapıya sahip oluyor. Bu durum Peter Parker ve Miles Morales tarafından canlandırılan iki karakterin kavga edebileceği anlamına geliyor. Fragmanda gösterilmemiş olsa da oyunda Venom karakterinin de olacağını belirtelim. Oyunun geneliyse daha çok Miles Morales üzerinden yürüyor.

Marvel’s Spider-Man 2 çıkış tarihi ne zaman?

Sony veya Insomniac tarafından oyunun çıkış tarihi hakkında net bir bilgi verilmedi. Ancak Sony oyunun 2023 yılının sonbahar ayında, yani son çeyreğinde, piyasaya sürüleceğini belirtti. Fiyat konusunda da yine aynı şekilde herhangi bir bilgi yok. Oyunun çıkış tarihinden az bir süre önce açıklanması bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası