Bilgisayarınız Windows on ARM ile uyumlu mu? İşte cevabı

WorksonWoa websitesi, Windows on Arm cihazları için oyunların performansını gösteriyor. Artık bu site ile performans kontrolü yapabilirsiniz.

Bilgisayarınız Windows on ARM ile uyumlu mu? İşte cevabı

Yeni bir Arm tabanlı PC aldınız ve oyunlarınızın bu cihazda çalışıp çalışmayacağını mı merak ediyorsunuz? Artık merak etmenize gerek kalmadı, bu konuda size yardımcı olacak bir web sitesi var. WorksonWoa, bilgisayarınızın Windows on ARM ile uyumlu olup olmadığını gösteriyor. Peki nasıl kullanılır? İşte detaylar…

WorksonWoa, oyunların Windows on Arm cihazlarında çalışıp çalışmayacağını gösteriyor

WorksonWoa, oyunların Windows on Arm cihazlarda nasıl performans gösterdiğini kontrol edebileceğiniz bir site. Bu topluluk destekli web sitesi, Arm tabanlı çözümler konusunda uzman olan Linaro tarafından yönetiliyor. Siteye girerek istediğiniz oyunu aratabilir ve o oyunun Arm tabanlı cihazlarda nasıl çalıştığına dair bilgileri görebilirsiniz.

WorksonWoa sitesine girdiğinizde, oynamak istediğiniz oyunun adını arama çubuğuna yazıyorsunuz. Karşınıza, oyunu denemiş olan kullanıcıların yorumları çıkıyor. Her oyun, “Mükemmel”denOynanamaz”a kadar dört farklı kategoride değerlendiriliyor.

Kullanıcılar, oyunu hangi Arm işlemciyle denediklerini, aldıkları kare hızını ve testi ne zaman yaptıklarını belirtiyorlar. Siz de kendi deneyimlerinizi paylaşarak bu topluluğa katkıda bulunabilirsiniz. Arm tabanlı CPU’lar genellikle daha düşük pil tüketimi ve iyi performans sunar.

Bu da onları oyun oynamak ve günlük kullanım için iyi bir seçenek haline getiriyor. WorksonWoa sayesinde, oyunlarınızın bu yeni teknolojide nasıl çalışacağını önceden görebilir ve Arm tabanlı bir cihaza geçiş yapmadan önce bilgi sahibi olabilirsiniz.

WorksonWoa, Microsoft’un Build etkinliğinde tanıtıldı ve şirket tarafından da destekleniyor. Adobe gibi büyük firmalar da uygulamalarını Arm donanımıyla uyumlu hale getiriyor. Yani, bu teknolojiye geçmek için muhtemelen daha iyi bir zaman olamaz.

Eğer oyunlarınızın Windows on Arm cihazlarda çalışıp çalışmayacağını merak ediyorsanız, WorksonWoa tam da aradığınız site diyebiliriz. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası