SonTakip

Pirelli’nin son teknolojisini yağmurda test ettik!

Lastik devi Pirelli, yeni Ar-Ge merkezinin kapılarını araladı. ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan, İtalya’nın Milano şehrindeki merkezde …

Pirelli’nin son teknolojisini yağmurda test ettik!

Lastik devi Pirelli, yeni Ar-Ge merkezinin kapılarını araladı. ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan, İtalya’nın Milano şehrindeki merkezde, şirketin geliştirdiği lastikleri test etti. Yağmur, hız ve viraj dinlemeden yol tutuşuyla merak uyandıran Pirelli teknolojisi, lastik dünyasında yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

Pirelli Ar-Ge merkezine gittik, yağmurda gazladık

150. yıl dönümünü kutlayan lastik devi Pirelli, tamamen yenilenmiş lastik serisiyle merak uyandırıyor. İtalyan üreticinin elektrikli otomobilleri göz önünde bulundururak geliştirdiği yeni Elect serisi, hem sürdürülebilirlik hem de iklim hedeflerine ışık tutuyor.

ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan, Onur Koray ve Aslan Batur ile birlikte Milano’da şirketin Ar-Ge merkezini gezdi. Ayrıca Pirelli’nin elektrikli otomobillere özel olarak tasarlanan yenilenmiş Elect lastiklerini de test etti. Yenilenmiş ürünler kaygan zemin ve zikzak gibi zorlu şartlarda bile dayanıklılıktan ödün vermedi.

Hakkı Alkan, Pirelli’nin yeni lastiklerini tam elektrikli Volvo XC40 Recharge ile deneyimledi. Milano’daki test sürüşünde lastiklerin yol tutuşunu beğenirken, aynı zamanda ıslak zeminde hız yapmayı ihmal etmedi. Yeni teknolojinin virajlarda da ek koruma sunduğunu belirtmek gerekiyor.

İtalyan markanın sürdürülebilirlik konusundaki hedefleri dikkat çekiyor. 250’den fazla marka ile iş birliği halinde olduklarını dile getiren Ar-Ge Başkanı Piero Misani, özellikle Cybertire serisiyle basınç ve sıcaklık ayarlamasıyla kaza ihtimalinin önüne geçebildiğini aktardı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası