SonTakip

Oyuncu arabası gerçek oldu: İşte Lexus IS 350 F Sport

Günümüzde oyuncular pek çok alanda ve durumda kendilerine özel eşyalarla biliniyorlar fakat bu sefer işleri daha da büyütüp bir otomobil ile …

Oyuncu arabası gerçek oldu: İşte Lexus IS 350 F Sport

Günümüzde oyuncular pek çok alanda ve durumda kendilerine özel eşyalarla biliniyorlar fakat bu sefer işleri daha da büyütüp bir otomobil ile karşımıza çıkıyorlar. Japon otomotiv devi olan Lexus tarafından üretilen bu araç tamamen oyunculara yönelik bir tasarıma sahip.

Twitch topluluğunun katkısıyla yapılan bu otomobil haliyle oyuncuların ne istediğini bilen kişiler tarafından desteklenmiş durumda. Lexus, araç için “nihai oyun alanı” ifadelerini kullanırken Twitch topluluğu aracılığı ile oyuncuların isteklerine kulak verildiğinin altını çizdi.

Otomobil neler sunuyor?

Standart bir 2021 Lexus IS 350 F Sport’un üzerine tasarlanan bu oyuncu modeli, dışardan klasik bir sedan olarak görünürken içerden bambaşka bir ambiyans sunuyor. Aracın bagajında son derece güçlü bir oyuncu bilgisayarı bulunmakta, yoğunlukla MSI marka parçalardan oluşan bu bilgisayar bütün oyunseverlerin memnun kalacağı cinsten. Hemen hemen her köşesinde RGB aydınlatma bulunan otomobilde “maksimum gerçekliği” yansıtmak için sis makineleri konumlandırılmış.

Lexus Gamers IS, Twitch’de soru yanıtlayanların yaklaşık üçte ikisi tarafından seçilen yüksek çözünürlüklü kavisli bir monitöre sahip. Araç içi video ve oyun platformunda, metalik uzay grisi kaplamalı ve koyu deniz mavisi neon vurgulara sahip bir 3D baskılı oyun denetleyicisi de dahil olmak üzere yeniden konumlandırılabilir bir klavye ve fare de bulunuyor. İç tasarımın ise  “Neon Tokyo” adlı bir temaya dayandığı belirtiliyor.

Lexus pazarlama başkan yardımcısı Vinay Shabani, “Twitch topluluğu, yeni 2021 Lexus IS’yi bir spor sedanın saf bir ifadesi olarak tasarlarken, biz de oyun tutkusuna ilk adımlarımızı attık.” dedi. Gamers IS’in temel alındığı otomobil olan Lexus IS 350 F Sport oldukça güçlü bir araba. 311 beygir V6 motora sahip olan bu otomobil, dört çeker veya arkadan itiş seçenekleri ile alınabiliyor. Lexus’un bu aracı seri üretime geçirmeyeceği, bir sergi ve reklam aracı olarak kullanacağı düşünülüyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası