Nvidia müjdeyi verdi! DLSS desteği alan yeni oyunlar belli oldu

DLSS desteği alan yeni oyunlar açıklandı. Peki hangi yapımlar oyun deneyimini artıran bu teknolojiden faydalanacak.

Nvidia müjdeyi verdi! DLSS desteği alan yeni oyunlar belli oldu

Nvidia‘nın 2019‘da kullanıma sunduğu DLSS teknolojisi oyun sektöründe adından söz ettirmeye devam ediyor. Düşük çözünürlüklü görüntünün daha yüksek çözünürlüklü görüntüsüne benzeyen bir görüntü oluşturarak daha yüksek kare hızları sağlayan bu teknolojinin desteklediği oyun sayısı sürekli artıyor. Son olarak DLSS desteği alan yeni oyunlar açıklandı.

DLSS desteği alan yeni oyunlar

Bu yılın yaz aylarında gelmesi beklenen Stormgate‘in demosu artık DLSS desteklemeye başladı. Yapım, DLSS 3 ile çok daha kaliteli bir deneyim sunmaya başladı. Bunun yanı sıra bugün başlayacak Call of Duty: Warzone ikinci sezonunun da DLSS 2, DLSS 3, DLAA ve Reflex destekleriyle geleceğini belirtelim.

Dün yayınlanan Atomic Heart: Trapped In Limbo DLC‘si de DLSS 3, DLSS 2 ve Reflex destekleriyle oyuncuların karşısına çıktı. Bunun yanı sıra yarın çıkması beklenen The Inquisitor da ilk günden itibaren DLSS 2 teknolojisine sahip olacak.

Nvidia DLSS 3.5 nedir?

Nvidia DLSS 3.5, renderleme teknolojisini bir adım daha ileriye götürecek bir teknoloji olarak öne çıkıyor. Bu özellik; ışın izlemeli oyunlar için ışın izlemeli görüntüleri geliştiren yeni bir yapay zeka modeli olan Ray Reconstruction (Yapılandırma desteği) faydalanıyor.


DLSS 3.5 oyun

Işın Yapılandırma, bir sahnede örneklenmiş ışınları çözen manuel olarak ayarlanan gürültü gidericilerin yerini, örneklenmiş ışınlar arasında daha yüksek kaliteli pikseller üreten Nvidia süper bilgisayar eğitimli bir yapay zeka ağı kullanıyor.

DLSS 3’ten 5 kat daha fazla veri ile eğitilen DLSS 3.5, zamansal ve uzamsal verilerin kullanımı hakkında daha akıllı kararlar vermek ve üstün kaliteyi elde emek ve yüksek frekans bilgilerini korumak için farklı ışın izleme etkilerini tanıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası