SonTakip

Final Fantasy XIV PS5 yükseltmesi aldı: İşte yenilikler

Final Fantasy XIV PlayStation 5‘te açık beta olarak hem grafik hem de ses yükseltmesi aldı. Geliştirici şirket Square Enix‘ten Matt Hilton …

Final Fantasy XIV PS5 yükseltmesi aldı: İşte yenilikler

Final Fantasy XIV PlayStation 5‘te açık beta olarak hem grafik hem de ses yükseltmesi aldı. Geliştirici şirket Square Enix‘ten Matt Hilton, PlayStation Blog‘da yeni konsol için geliştirmeleri detaylandırdı.

MMORPG formatındaki oyun, PlayStation 5 sürümünde 4K, 1440p ve 1080p olmak üzere üç farklı işleme çözünürlüğü sunacak.

PS5 sürümü DualSense iyileştirmesi de içeriyor

Açık beta olarak yükseltmeye giren oyunun, 1440p ve HD çözünürlüklerde 60 fps, 4K çözünürlükte ise 40 fps kare hızında çalışması bekleniyor. Hilton, oyuncuların oyun içindeki yoğun nüfuslu yerlerde bile 30 fps kare hızlarını göreceğine inanıyor.

Square Enix ayrıca, çözünürlüğü artırmak için AI araçlarını kullanıyor. Buna ihtiyaç duyan belirli parçaları elle ayarlayarak oyunun başlangıçta 720p ekranlar için yapılmış kullanıcı arayüzü de yükseltildi

Ek olarak, daha sürükleyici bir deneyim için oyun, 3D ses özelliklerini içeriyordu. Örneğin, kameranın konumunu değiştirmek ortam seslerini de buna göre değiştirecek.

PS5 sürümü, DualSense denetleyicisinin yeteneklerinden yararlanmak için bir dizi yeni dokunsal geri bildirim ve bazı uyarlanabilir tetikleyiciler ile birlikte geliyor. Ayrıca, oyuncular PS5 sayesinde daha hızlı yükleme süreleri bekliyor.

Oyun yalnızca açık beta sürümünde olsa da, PS5 sahipleri herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmayacak. Ayrıca PS4 sürümüne sahip olan oyuncular oyunu ücretsiz olarak alabilecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası