Age of Empires II: Definitive Edition’a yeni DLC!

Sevilen strateji oyunu Age of Empires II için yeni DLC paketi olan Return of Roma paketinin detayları ortaya çıktı. İşte detaylar…

Age of Empires II: Definitive Edition’a yeni DLC!

2019 yılında piyasaya sürülen gerçek zamanlı strateji oyunu Age of Empires II: Definitive Edition’a yeni bir DLC geliyor. Return of Roma yani Roma’ya geri dönüş olarak adlandırılan bu yeni DLC paketiyle birlikte oyuna birçok yenilik gelecek. İşte yeni Age of Empires Return of Roma DLC paketi ile ilgili detaylar…

Return of Roma ile Age of Empires’ta Roma rüzgarı!

Çok yakın bir tarihte Age of Empires II’ye gelecek olan Return of Roma DLC paketiyle alakalı ilk ön gösterimler bu hafta yayınlanacak. Gelen bilgilere göre bazı oyun içeriği üreticilerine yeni gelen paketin ilk ön izlemesini yapmaları için erken erişim verildi. Bu sayede oyuncular oyunun DLC paketiyle alakalı tam kapsamlı bilgiye erişebilir olacak.

Bu yeni DLC aslında 16 Mayıs 2023 tarihinde satışa çıkacak. Ancak DLC paketine sahip ilk oyunculardan olmak ve daha uygun bir fiyata pakete sahip olmak isterseniz ön sipariş sürecine katılabilirsiniz. Ön sipariş sürecine katılmak için Steam platformundaki ön sipariş sekmesinden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Peki Return of Roma DLC paketi ne kadara satılacak?

Return of Roma DLC paketi 16 Mayıs 2023’te yapılacak lansmanın ardından oyunculara sunulacak. Lansman ardından DLC paketi 199 TL fiyat etiketine sahip olacak. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi ön sipariş sürecinde DLC’yi satın almanız halinde yüzde 15 indirim ile pakete 169 TL karşılığında sahip olabileceksiniz.

Return of Roma DLC paketi oyunculara ne sunuyor?

Öncelikle Age of Empires oyununun uzun yıllardır piyasada hakimiyetini sürdürdüğünü ve ilk çıktığı günden itibaren birçok oyuncunun en sevdiği klasik strateji oyunlarından biri haline geldiğini belirtelim. Bu yüzden geliştirici ekip yeni DLC paketini hazırlarken oyuncuların isteklerini göz önünde bulundurmuş.

Yeni DLC paketiyle birlikte belki de oyunun en önemli kilit taşlarından olan “sefere çıkma” modu zenginleştirilmiş. Oyun yeni DLC ile birlikte 3 yeni sefer seçeneğine sahip. Ayrıca oyunun hayranlarının gerçekten çok beğendiği yepyeni bir kural seti de oyuna eklenecek. Bu setle birlikte oyunun temelleri yeniden şekillenebilir.

Oyunun ilk versiyonu Age of Empires, Age of Empires II ve yeni gelecek DLC paketiyle birlikte tüm uygarlıkları saydığınızda artık oyunda toplamda 16 adet uygarlık olacak. Bu şu demek oluyor: oyuncular Azteklerden Vikinglere kadar istediği her uygarlıkla oyunu oynayabilecek. Bu da bir sürü farklı senaryo anlamına geliyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası