2017 yılında çıkacak oyunlar!

2017 yılında çıkacak oyunlarla karşınızdayız. 2017 yılında bizleri yine harika oyunlar bekliyor. Hazırladığımız liste ile 2017’nin en çok beklenen oyunlarını görebilirsiniz.

2017 yılında çıkacak oyunlar!

2017 yılında çıkacak Oyunlar listesi ile karşınızdayız. Oyun sezonu yavaştan sona ererken, 2017 yılında çıkacak oyunları beklemeye başladık. İşte 2017 yılında çıkacak tüm oyunlar!

2017 yılında çıkacak tüm oyunların listesi

E3 2016, Gamescom ve PlayStation Experiance derken, özellikle 2017 yılı için şimdiden boğazımıza kadar oyunla dolduk. bu yeni oyunlar arasında yok yok! Horizon: Zero Dawn, Red Dead Redemption 2, God of War ve For Honor derken liste uzayıp gidiyor. İşte 2017 yılında çıkacak oyunlar!

God of War (2017 sonu)

Geliştirici: Sony Santa Monica
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon – Macera

PlayStation 2 ve PlayStation 3 dönemlerine damgasını vuran Kratos, bir kez daha bizlerle olacak. İlk üçleme ile Yunan mitolojisinin kapısını kapatan Santa Monica, bu kez bizleri Kuzey’e Nors mitolojisine götürüyor. God of War tamamen yenilenmiş mekanikleri ile ilk kez E3 2016‘da görücüye çıktı ve herkesi kendine hayran bırakmayı başardı. Bakalım piyasaya çıktığında da aynı etkiyi verebilecek mi?

Mass Effect: Andromeda (Mart 2017)

Geliştirici: BioWare
Yayıncı: EA
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon – RPG

İlk kez 2007 yılında tanıştığımız Mass Effect, ilk üçleme ile bize doyumsuz anlar yaşatmayı başarmıştı. Kumandan Shepard, Garrus, Liara ve daha nice harika karakter halen aklımıza kazılı olarak duruyor.

Ama artık ileri gitme zamanı. Mass Effect: Andromeda ile birlikte hikaye bambaşka bir sisteme, Andromeda‘ya taşınıyor. İnsanlık yeni bir evin peşinde, yeni maceralara koşuyor.

LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA

sonraki

Shenmue 3

Geliştirici: YS Net
Yayıncı: Shibuya Productions
Çıkış tarihi: Aralık 2017
Platform: PC, PS4
Tür: Aksiyon – Macera

Geçtiğimiz yıl E3‘te duyurusu yapıldığında hepimiz aklımızı kaçırdık. Shenmue 3 gerçek oluyordu ve serinin yapımcısı oyunu Kickstarter‘a koymuştu.

İnsanlar öylesine heyecanlılardı ki Shenmue 3, sadece 24 saatte 2 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Eh bize artık bu güzel devam oyununu beklemek düşer. Ryo Hazuki ve onun hikayesi nasıl yol alacak merakla bekliyoruz.

Scalebound

Geliştirici: Platinum Games
Yayıncı: Microsoft
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: Xbox One
Tür: Aksiyon – RPG

Scalebond aslında 2016 için bekleniyordu ama Microsoft, Xbox One için hazırladığı bu oyunu 2017 yılına erteledi.

Platinum Games, uzun yıllardır sağlam oyunlarla karşımıza çıkıyor. MGS: Rising, MadWorld ve Bayonetta gibi sağlam oyunlara imza atan firma, harika görünen ve arcade tadında oynanışıyla dikkat çeken Scalebond‘u hazırlıyor. Bakalım çıktığında da bizleri etkilemeyi başarabilecek mi?

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Geliştirici: Nintendo
Yayıncı: Microsoft
Çıkış tarihi: İlkbahar 2017
Platform: Nintendo Switch, Nintendo Wii U
Tür: RPG

The Game Awards‘ın en güzel sürprizlerinden biri The Legend of Zelda: Breath of the Wild oldu. Oynanış videoları inanılmaz güzel görünen yeni Zelda oyunu, Nintento’nun Wii U ve Switch konsolları için geliştiriliyor.

Pastel tonlarda grafikleri ve yapay zekası ile umut veren The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ilkbaharda bizlerle olacak. Her zaman büyük bir beklenti oluşturan Legend of Zelda’nın yine yılın en beklenen oyunlarından olduğuna şüphe yok.

 

Marvel vs. Capcom: Infinite

Geliştirici: Capcom
Yayıncı: Capcom
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4
Tür: Dövüş Oyunu

Düzenlenen PSX 16 etkinliği hepimizin ağzına bir parmak bal çalmayı başardı. Uzun süredir dedikodusu dönen yeni Marvel vs. Capcom 4, Marvel vs. Capcom: Infinite adıyla gerçek oldu.

İşin sevindirici kısmı sevdiğimiz Marvel karakterlerini oyunda görmekten çok öteydi, çünkü yapımda Marvel sinematik evreni baz alınıyor. Hakkında çok fazla bilgi olmasa da bu iki büyük markanın oyununun 2017‘ye damga vuracağı kesin.

Vampyr

Geliştirici: Dontnod
Yayıncı: Focus Home Interactive
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Aksiyon – RPG

Dontnod ilk olarak Remember Me ile oyun dünyasına göz kırptıktan sonra, müthiş bir oyunla en gözde firmalardan biri olmayı başardılar. Life is Strange ile ünlenen firma şimdi de Vampyr çok daha farklı bir evrene bizleri götürecek.

1918 Londra‘sında bir vampirin hikayesini anlatacak olan yapım için, Dontnod‘un geçmişine bakınca heyecanlanıyoruz.

Battalion 1944

Geliştirici: Bulkhead Interactive
Yayıncı: Bulkhead Interactive
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: FPS – Multiplayer

Battalion 1944, isminden de anlaşılacağı gibi bir II. Dünya Savaşı oyunu olarak göze çarpıyor. FPS türünde olan yapımı özel kılan şey ise Kickstarter‘da yakaladığı büyük başarı oldu.

Sunucu sistemi ve anti hile sistemi ile tanıtılan Battalion 1944, etkileyici görsellere sahip. Oyunun aynı zamanda sadece çoklu oyuncu odaklı olduğunu söyleyelim.

 

The Walking Dead

Geliştirici: Overkill
Yayıncı: Starbreeze, 505 Games
Çıkış tarihi: İkinci Yarı 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Aksiyon – Multiplayer

Akınıza Telltale tarafından hazırlanan oyun geliyorsa, bu o değil. Co-Op odaklı aksiyon yapımı olacak olan The Walking Dead, PayDay serisinin yaratıcısı Overkill tarafından hazırlanıyor.

Eğer bunca bilgi sizi kesmediyse, TWD’in yaratıcısı Robert Kirkman‘ın direkt olarak projeye yatırım yaptığını belirtelim. Yani 2017’nin ikinci yarısında çıkacak The Walking Dead iddialı geliyor.

State of Decay 2

Geliştirici: Undead Labs
Yayıncı: Microsoft Studios
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: Xbox One, PC
Tür: Aksiyon – Hayatta Kalma

Tüm zamanların en iyi zombi oyunlarından biri olan ilk oyunu kaçırdıysanız, ikinci fırsat ayağınızın altına geliyor. Günümüzün popüler hayatta kalma odaklı oyunlarının en büyük çıkış noktası olan State of Decay, tahtını geri almak için geliyor.

E3‘te duyurusu yapılan State of Decay 2‘nin 2017‘de satışa çıkması bekleniyor.

Pyre

Geliştirici: Supergiant Games
Yayıncı: Supergiant Games
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PC, PS4
Tür: Aksiyon – RPG

Supergiant Games çok sevilen bir oyun firması. Bağımsız bir yapımcının gerekli desteği aldığında ve kaliteli işler hazırladığında nerelere geleceğinin en büyük kanıtı oldular.

Bastion ve Transistor gibi iki harika yapımı bizlerle buluşturan Supergiant, şimdi de Pyre ile karşımıza çıkıyor. Şiirsel ve 4. duvarı yıkan tarzıyla ilgi çekici duran Pyre, 2017 yılında bizlerle buluşacak.

 

Injustice 2

Geliştirici: NetherRealm Studios
Yayıncı: WB Games
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4, Xbox One
Tür: Dövüş Oyunu

İlk oyunu ile DC Comics kahramanlarını ve süper kötülerini kıyasıya dövüştüren Injustice, bir kez daha karşımızda.

Mortal Kombat‘ın geliştiricisi NetherRealm tarafından konsol oyuncuları ile buluşturulacak olan Injustice 2, ilgi çekici hikaye modunu da ileriye taşıyacak.

Ayrıca Injustice 2‘nin bugüne kadar görülen en geniş kadrolu DC dövüş oyunu olacağını da eklemek gerekiyor.

Horizon Zero Dawn

Geliştirici: Guerilla Games
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: 28 Şubat 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon – Macera

Kesinlikle yılın en çok merak edilen 5 oyunundan biri olan Horizon: Zero Dawn, grafikleri, mekanikleri ve stili ile diğer oyunlardan sıyrılmayı başarıyor.

Günümüzden 1000 yıl sonrasını anlatan ama hayli ilginç bir oyun dünyasına sahip olan Horizon: Zero Dawn, Assassin’s Creed ve Skyrim gibi oyunlardan ilham alınarak oluşturuldu.

Crash Bandicoot

Geliştirici: Naughty Dog
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4
Tür: Platform

Uzun süredir Crash Bandicoot‘un geriye dönmesini bekliyorduk aslında. PS2 döneminde Activision‘a satılan ünlü marka, uzun süredir yeni bir oyunla gelmiyordu.

Aslında teknik olarak yine yeni bir oyun gelmedi. Crash 1, 2 ve Car Racing‘in yeniden yapımını içeren N’Sane Trilogy, 2017‘de gönlümüzü almaya geliyor.

 

Resident Evil 7

Geliştirici: Capcom
Yayıncı: Capcom
Çıkış tarihi: 24 Ocak 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Korku – Gerilim

Resident Evil 7 ile seri tamamen tarzını geliştiriyor. Amnesia ekolüne çok daha yakın olan yeni Resident Evil 7, Ocak ayında bizlerle olacak.

İşin güzel yanı ise oyunun PS4’e özel olmayacağını öğrenmek oldu. Capcom, Resident Evil 7‘yi hem PS4 hem de PC için piyasaya sunacak.

Quake Champions

Geliştirici: id Software
Yayıncı: Bethesda
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PC
Tür: FPS

Efsaneler efsanesi Quake geri dönüyor. Quake IV ile sessizliğe gömülen firma, DOOM‘un başarısının ardından yeni bir shooter ile karşımızda.

Arena shooter olacak yeni Quake Champions, tür olarak Quake’ten çok Blizzard‘ın Overwatch‘ına yakın olacak.

Spider-Man

Geliştirici: Insomniac Games
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon – Macera

Spider-Man için son zamanlarda hayli önemli gelişmeler oluyor. Önce karakter Marvel sinematik evrenine katıldı, şimdi de sağlam bir geliştirici özel oyun yapıyor.

Ratchet & Clank’in geliştiricisi Insomniac Games, yeni Spider-Man oyunundan sorumlu. Eh, yapımın sadece PS4 sahiplerine özel olduğunu da belirtelim.

 

Prey

Geliştirici: Arkane Studios
Yayıncı: Bethesda
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: FPS- Marcera

Prey 2 sağlam oynanış videolarının ardından kayıplara karışmış ve hepimizi üzmüştü. Neyse ki Bethesda projeyi aldı ve tamamen sıfırlayarak, Dishonored oyunlarının geliştiricisi Arkane Studios‘a emanet etti.

Görünüşe göre psikolojik öğeler oyunda hayli etkili olacak ve gösterilen videolara göre, yeni Prey farklı bir noktada duracak.

Halo Wars 2

Geliştirici: 343 Studios
Yayıncı: Microsoft
Çıkış tarihi: 21 Şubat 2017
Platform: PC, Xbox One
Tür: RTS

İlk Halo Wars kesinlikle güzel bir oyundu. Halihazırda 15 yıla dayanmış, sağlam bir oyun evreni için strateji türünde eser vermek son derece doğru bir karardı.

Şimdi Halo Wars 2 geliyor. Özellikle konsol üzerinde çok fazla gerçek zamanlı strateji oyunu göremiyoruz, ve Halo Wars 2 bu noktada bir açığı doldurmayı başarıyor.

Days Gone

Geliştirici: SIE Bend Studio
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: Sonbahar 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon – Gerilim

Bu yıl Sony gerçekten de sağlam oynuyor. God of War, Death Stranding, Spider-Man derken yepyeni bir oyun da bizi etkilemeyi başardı.

Days Gone, önümüzdeki sonbahar ayında bizlerle olacak. Bakalım gösterildiği gibi duygusal zombi hikayesi olmayı başaracak mı?

 

For Honor

Geliştirici: Ubisoft Montreal
Yayıncı: Ubisoft
Çıkış tarihi: 14 Şubat 2017
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: Aksiyon – Multiplayer

Nasıl olacağını az çok tahmin ettiğimiz For Honor, 2017 yılının hemen başlarında bizlerle buluşacak. Arena, aksiyon ve tarihin en ünlü savaşçıları rolüyle kıyasıya birbirimize gireceğiz gibi görünüyor.

4vs4 savaşlara odaklanan oyunun aynı zamanda hikaye modu da bulunuyor. For Honor ile savaşçılar üçe ayrılıyor: Şövalyeler, Samuraylar ve Vikingler.

Ghost Recon Wildlands

Geliştirici: Ubisoft Paris
Yayıncı: Ubisoft
Çıkış tarihi: 7 Mart 2017
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: Aksiyon – Multiplayer

Ghost Recon Wildlands da Ubisoft’un 2017 yılında elindeki en sağlam kozlardan biri. 4 kişilik Ghost ekibi olarak bir kez daha kendimizi zorlu şartlar ve yüksek baskı altında bulacağız.

Oyunun nasıl olacağını gerçekten merak ediyoruz ve önceki oyunlara bakıp, yine en iyisini bekliyoruz.

Tekken 7

Geliştirici: Bandai Namco
Yayıncı: Bandai Namco
Çıkış tarihi: 2017 Başı
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: Dövüş

Japonlar biraz şanslı çünkü arcade makineler üzerinde deliler gibi Tekken 7 oynuyorlar. Bizse 2017‘nin ilk çeyreğini beklemek zorundayız.

Tekken 7 söz konusu olduğunda en merak ettiğimiz iki şey, Rage Art ve Power Crush oluyor. Seride ilk kez kullanılacak bu iki mekanik nasıl işleyecek? Cevabını çok yakında alacağız.

 

Persona 5

Geliştirici: Atlus
Yayıncı: Deep Silver
Çıkış tarihi: 14 Şubat 2017
Platform: PS4, PS3
Tür: J-RPG

Oyun dünyası için niş noktalardan biri Persona serisidir. Japon Rol Yapma Oyunları dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Persona, Persona 5 ile bir kez daha aklımızı başımızdan almaya hazırlanıyor.

Erteleme süreçlerinin ardından 14 Şubat‘a çekilen çıkış tarihi içimizi acıtsa da, o gün geldiğinde çok mutlu olacağımıza eminiz. Bu arada oyunun Sevgililer Günü‘nde çıkması bir rastlantı değil.

South Park: The Fractured But Whole

Geliştirici: Ubisoft
Yayıncı: Ubisoft
Çıkış tarihi: 2017 Başı
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: RPG

South Park‘ın ilk oyunu tartışmasız bir şekilde harikaydı. Eh, kaliteli malzeme Obsidian gibi deneyimli bir firmaya verilince, ortaya çıkan iş kesinlikle tatmin edici oluyor.

Bu kez geliştirici koltuğunda Ubisoft bulunuyor ve oyun şimdiden bir kaç kez ertelendi. İlk olarak Aralık ayında çıkması beklenen South Park: the Fractured But Whole, 2017 başında bizlerle buluşacak.

Bakalım The Stick of Truth‘un başarısını tekrarlayabilecek mi?

Star Wars Battlefront 2

Geliştirici: DICE
Yayıncı: EA Games
Çıkış tarihi: 2017 Sonbahar
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Multiplayer – FPS

Star Wars Battlefront tam bir grafik şöleniydi. Hem PC hem de konsolda, oyuncular harika görseller ile baş başa kaldılar. Şimdiyse sıra Star Wars Battlefront 2‘de.

Grafikleri dışında tam bir hayal kırıklığı olan Star Wars Battlefront, ikinci oyunda aynı hataları yapmak istemiyor. Onca hayran beklerken Star Wars Battlefront 2‘de güzel bir hikaye modu görmek istiyoruz artık.

 

Destiny 2

Geliştirici: Bungie
Yayıncı: EA Games
Çıkış tarihi: 2017 Sonbahar
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Multiplayer – FPS

Destiny ilk oyunu ile hem en tepeyi, hem de dibi gördü. İlk çıktığında bekleneni veremediği için eleştirildi. Ardından bir yıl sonra, müthiş bir ek paketle takdir kazandı. Bu yılsa kötü bir DLC ile ömrünün son demlerine yaklaştı.

Destiny 2‘den gerçek bir oyun evreni, gerçek karakterler, sağlam senaryo ve sürprizlerle dolu bir açık dünya bekliyoruz. Oyun mekanikleri böylesine üst düzey bir yapıma böylesi yakışır.

Lords of the Fallen 2

Geliştirici: CI Games
Yayıncı: CI Games
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon – RPG

İlk oyunu ortama bir yapım olan Lords of the Fallen, şimdi daha fazlasını sunmayı amaçlıyor. Dark Souls esintilerini kendi potasında eritmeyi başaran nadir yapımlardan biri olan Lords of the Fallen, iki numaralı oyunu ile neler yapabilecek şimdilik söylemek güç.

Lords of the Fallen 2 bu kez zengin bir hikaye örgüsü ile oyuncuların karşısına çıkacak, ki oyunun en önemli eksilerinden biri de buydu.

Red Dead Redemption 2

Geliştirici: Rockstar Games
Yayıncı: Rockstar Games
Çıkış tarihi: 2017 Sonbahar
Platform: PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon – Macera

Ne denilebilir ki? Muhtemelen 2017‘nin en çok beklenen yapımı Red Dead Redemption 2 ve neler göreceğimiz konusunda çok heyecanlıyız.

Grand Theft Auto V‘in büyük başarısından sonra Rockstar‘ın ilk oyunu olacak olan Red Dead Redemption 2, bu kez bambaşka bir hikayeyi anlatacak olsa da, ilk oyunlardan izler görmeyi bekliyoruz.

Uyarı: Listemizde bazı önemli oyunlar olmayabilir. Onlar hakkında net çıkış aralıkları verildikçe liste güncellenecek.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/2017-yilinda-cikacak-oyunlar-77521

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası