SonTakip

NFT severler mutlu! Facebook ve Instagram’a yeni özellik

Dijital varlıkların gittikçe öneminin arttığı dönemde özellikle kripto paralarla birlikte insanların merakı NFT üzerine yoğunlaşmaya …

NFT severler mutlu! Facebook ve Instagram’a yeni özellik

Dijital varlıkların gittikçe öneminin arttığı dönemde özellikle kripto paralarla birlikte insanların merakı NFT üzerine yoğunlaşmaya başladı. Bunu kullanıcıların yararına çevirmek isteyen Meta, dünyaca ünlü iki sosyal medya uygulamasına yeni özelliklerini ekledi.

Artık sosyal medyada NFT paylaşmak hayal değil!

Mart 2022’de açıklama yapan Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram üzerinden NFT paylaşmanın mümkün olacağını söyledi. Bu konuşmasının ardından çalışmaları hızla devam ettiren firma, mayıs 2022 tarihinde Instagram üzerinde testlerine başladı. Kullanıcılar dijital cüzdanlarını eşleştirerek paylaşımda bulunabilecek.

Instagram tarafında testlerin başlamasının ardından tekrardan açıklamalarda bulunan Zuckerberg bu seferde sanal eser paylaşımının Facebook üzerinden yapılabileceğinin mümkün olacağını aktardı. Temmuz 2022’ye gelindiğinde ise Meta, dijital sanat eseri paylaşımını 100 ülkede aktif hale getirdi.

Bunun yanında hala testler devam ederken firma dijital varlıkların sergilenmesi için özel animasyonlar üzerinde de çalışmalarına devam ettiğini açıkladı. Aynı zamanda hikayeler üzerinden de bu dijital sanat eserlerini paylaşmak mümkün olacak. Buna ek olarak, kullanıcılar AR üzerinden NFT görüntüleyebilecek.

Twitter ve Reddit gibi uygulamalar NFT tabanlı avatarlar üzerinde çalışırken Meta bu dijital eserleri sergileme imkanı sunacak ve kullanıcılar tıpkı normal görsellere veya videolara bakar gibi NFT içeriklerine de göz atabilecek.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz mayıs ayında açıklama yapan Instagram’ın başkanı Adam Mosseri uygulama üzerinden satış yapan kullanıcıların verilerini analiz ettiklerini ve Meta veri tabanında bulunan ögelerin satışı için bir dijital sanat pazarı kurabileceklerini de açıkladı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası