NASA’dan tarihi UFO açıklaması: İşte gerçek görüntüler!

NASA araştırmacıları ilk kez UFO ve UAP’ler hakkında konuştu. Kamuoyuna açık toplantıda bazı görüntüler yayınlandı.

NASA’dan tarihi UFO açıklaması: İşte gerçek görüntüler!

Geçtiğimiz saatlerde kamuya açık bir toplantı düzenleyen ABD Senatosu, NASA tarafından görevlendirilen bağımsız çalışma ekibinin araştırmasını dinledi. Konuyla ilgili olarak NASA yetkilileri, UFO veya UAP (tanımlanamayan hava olayları) olarak adlandırılan durumların varlığını tespit ettiklerini söyledi. Ayrıca yakalanan görüntüler paylaşıldı.

NASA: UFO veya UAP’lerin varlığını kanıtladık

Eski NASA astronotu Scott Kelly, fizik profesörleri ve Federal Havacılık İdaresi yetkililerinin de aralarında bulunduğu bir ekip, UFO’lara yönelik yaklaşımlarını ele aldı. Birincil hedefin, geçmişteki olaylara odaklanma yerine gelecekteki gözlemleri değerlendirme ve bilimsel bir plana ihtiyaç duyulacağı oldu.


ekn

NASA çalışma grubunun yakında çıkacak resmi raporu, UAP’lerin medyadaki açıklamasından daha farklı olduğunu ele aldı. Yani UFO’ların varlığı kabul edilse bile, yıllardır anlatılan “uzaylılar” gibi olmayacaklarını dile getirdi.

Öte yandan NASA Yöneticisi Bill Nelson, gökyüzü güvenliğini sağlamak için bilimsel bir değerlendirme çağrısında bulundu. NASA bu soruşturmayı da şeffaf bir şekilde yürütmeyi hedefliyor. Uzay ajansına göre gelecekteki UAP raporları, bilim ve halk arasında güveni artıracak.

Astrofizikçi David Spergel, toplantı sırasında NASA’nın “dünya dışı yaşama dair herhangi bir kanıt saklamadığına” dair güvence verdi. Ajansın, Dünya’nın ötesinde yaşam olup olmadığıyla ilgili olasılıkları keşfedeceğini bildirdi.

NASA’da 20 yıldan fazla deneyime sahip olan eski astronot Scott Kelly ise ajansta çalıştığı süre boyunca UAP veya UFO hakkında bilgi almadığını aktardı. Bundan dolayı önümüzdeki yıllarda sunulacak raporlar da tüm kamuoyuna açık olacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası