Musk üzgün: Aylardır kira ödemeyen Twitter’ın ofisi boşaltıldı!

Twitter, ofis kirasını ödemediği gerekçesiyle yeni bir davayla karşı karşıya. Colorado’daki ofisten çıkarılmasın karar verildi.

Musk üzgün: Aylardır kira ödemeyen Twitter’ın ofisi boşaltıldı!

Elon Musk yönetimiyle baştan aşağı değişen Twitter politikaları, yeni bir krizle karşı karşıya. San Francisco’daki ana ofis de dahil olmak üzere ofislerini kirasını ödememekle suçlanan Twitter, Colorado’daki binasından çıkarıldı. Yargıç tarafından verilen tahliye emri, Twitter’ın aylardır ofis kirasını ödemediğini gösterdi.

Twitter, hiçbir ofis için kira ödemek istemiyor

Bir süre önce Twitter, kira ödemelerinde sorun yaşamamak için Colorado’daki ofisini değiştirdi. Ancak sosyal medya platformunun, ofis sahibi şirketle imzaladığı kiralama yükümlülüklerini yerine getirmediği iddia edildi. Yasal soruşturmanın ardından, Twitter’a 49 günde tahliye emri verildi.

Colorado’daki ofis, Elon Musk yönetiminden önce yaklaşık 300 kişi barındırıyordu. Ancak şirkette küçülmeye gidilmesi bu ofisi de etkiledi. Buna göre geçtiğimiz yıl 87 çalışanın kovuldu ve ardından 38 çalışan daha işten çıkarıldı.

Twitter’ın ödemediği kiralar, ABD’nin birçok noktasında tedirginlik yaratıyor. Bir süre önce Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın “canını verene kadar” kira ödemeyeceğini söylediği iddia edilmişti. Ayrıca Musk’ın avukatı Alex Spiro, San Francisco’yu “kara delik” olarak nitelendirdi ve bu kadar yüksek miktardaki kiraların doğru olmadığını bildirdi.

Twitter’ın Colorado’daki ofisinden çıkarılması, şirketin maliyetleri düşürmeye yönelik stratejisinin bir parçası. Örneğin, Elon Musk daha önce finansal krizi yönetmek için şirketin işgücünü yaklaşık yüzde 90 oranında azalttı.

Öte yandan, Twitter’ın San Francisco’daki genel merkezi ilginç bir açık artırma başlattı. Heritage Global Partners isimli müzayede evinin web sitesindeki açıklamaya göre Musk, Twitter ofisindeki kurumsal ofis eşyalarını satmaya karar verdi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası