SonTakip

WhatsApp’tan sonra TikTok’da gizliliğini yeniliyor

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya ve özellikle gençler arasında hızla yayılmaya devam ediyor. Bu …

WhatsApp’tan sonra TikTok’da gizliliğini yeniliyor

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya ve özellikle gençler arasında hızla yayılmaya devam ediyor. Bu durum neticesinde TikTok yeni bir adım atarak, genç kullanıcılarının hesaplarını daha özel hale getirmeyi hedefliyor.

TikTok, genç kullanıcıları için katı gizlilik kuralları getiriyor

18 yaşın altındaki kullanıcıları için yeni gizlilik kurallarını açıklayan TikTok, katı bir anlayış benimsiyor. Yeni düzenleme ile birlikte artık, 13-15 yaş arası TikTok kullanıcıların hesapları varsayılan olarak gizli kalacak.

Bu durum, gizli profillere açıkça onaylanmamış hiç kimsenin erişemeyeceği anlamına geliyor. Ayrıca bu yaş grubundaki kullanıcılar, “Herkes” yorum ayarını kullanamayacak. “Arkadaşlar” veya “Hiç Kimse” arasında seçim yapmak zorunda kalacak. Ek olarak “Hesabınızı başkalarına önerin” ayarı da varsayılan olarak kapalı kalacak.

Ayrıca yeni gizlilik kuralları ile birlikte, Duet ve Stitch seçeneklerini yalnızca 16 yaş ve üstü kullanıcılar aktif olarak kullanabilecek. Son olarak kullanıcılar, yalnızca 16 yaş ve üzeri kişiler tarafından oluşturulan videoları indirebilecek.

TikTok, yeniledikleri gizlilik kurallarını şu şekilde değerlendiriyor; “Daha genç kullanıcılarımızın, hesaplarını herkese açık görüşlere açmak isteyip istemedikleri de dahil olmak üzere neyi ve kiminle paylaşmayı seçtikleri konusunda bilinçli seçimler yapabilmelerini istiyoruz. Onlarla gizlilik yolculuklarının erken safhalarında etkileşim kurarak, çevrimiçi gizlilikleri hakkında daha bilinçli kararlar vermesini istiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası