MSI’dan yeni özelleştirilebilir oyuncu monitörleri!

MSI Optix serisi özelleştirilebilir oyuncu monitörlerinin duyurusu gerçekleştirildi. İşte RGB aydınlatması ile dikkat çeken MPG27C ve MPG27CQ modellerinin detayları.

MSI’dan yeni özelleştirilebilir oyuncu monitörleri!

Oyuncu donanımları ve bilgisayarları konusunda oldukça tercih edilen markalardan birisi olan MSI, CES 2018 kapsamında özelleştirilebilir ışıkları ile ön plana çıkan iki yeni oyuncu monitörünün duyusunu gerçekleştirdi.

Özellikle üst seviye oyuncu monitörlerinin büyük bir kısmı RGB aydınlatma özelliğine sahip. Ancak, bu ışıklandırma belirli renk ve profiller ile kısıtlı tutulduğu oyuncuların büyük bir kısmı tarafından gereksiz olarak görülüyor.

MSI Optix MPG27C ve MPG27CQ modelleri tanıtıldı!

SteelSeries’in GameSense teknolojisini kullanan ve MSI Optix serisinin yeni üyeleri olan MPG27C ve MPG27CQ oyuncu monitörleri ile birlikte bu görüş ortadan kaldırılabilir. Zira, monitörün ön alt çerçevesine konumlandırılan beş farklı RGB led kullanıcılar tarafından isteğe göre özelleştirilebiliyor.

Sunulan imkanlar bununla sınırlı değil. MSI tarafından yapılan açıklamaya göre, SteelSeries Engine yazılımı ile bu bölgeler Discord bildirimlerinden haberdar olmak gibi farklı işlevler için programlanabiliyor.

Tanıtılan monitörlerin her ikisi de, 178 derece görüş açısı sunuyor. Bunun yanı sıra kusursuz bir oyun deneyimi sağlanabilmesi için her iki monitörün, 144 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi bulunuyor.

MPG27CQ modeli 2560 x 1440 piksel çözünürlük sunarken, MPG 27CQ modelinde ise 1920 x 1080 piksel yani Full HD çözünürlükte bir panel yer alıyor. Henüz her iki model için bir fiyat açıklaması yapılmadı, ancak ışıklandırma nedeniyle fiyatın rakiplerine kıyasla yüksek olması bekleniyor.

Yeni monitörlerin RGB ışıklandırması, doğru kullanıldığında oyunculara büyük avantajlar sunabilir. Örneğin, Overwatch karakteriniz özel saldırı için hazır olduğunda yanıp sönen büyük bir ışık ile haberdar olabilirsiniz.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/msi-optix-ozellestirilebilir-oyuncu-monitoru

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası