SonTakip

Sony, PSN hesap ismi değişikliği konusunda adım atabilir!

Sony, PSN hesap ismi değişikliği konusunda adım atabilir!

Oyun geliştiricilerinin bazılarından elde edilen bilgiye göre PSN hesap ismi değişikliği yakın bir zamanda mümkün olabilir. 12 yıl önce kurulan PlayStation Network‘te bu durum ilk kez gerçekleşme ihtimaline sahip görünüyor.

PlayStation Network (PSN) profiline erişmenin yeni yolu!

Sony tarafından PlayStation Network (PSN) profili erişimi için yeni My PlayStation platformunun duyurusu gerçekleştirildi.

Online oyunları çocukluğundan itibaren oynayanlar bilir ki bazı “nick” tercihleri insanın peşini bırakmayabiliyor. Örneğin “chilginchocuk, counterhastasiyim, koltuk6” gibi yurdum insanının üretkenliğinin doruk noktalarında anlık kararlarla hayata geçirilen takma isimler; evli, barklı ve hatta çocukluyken biraz garip kaçabiliyor. Herkesin takma isim tercihine saygılı olmakla birlikte çok sevdiğiniz oyun karakterini dahi isim olarak belirlediyseniz aradan yıllar geçip de o sevdiğiniz oyun unutulduğunda tekrar bir çıkmaza giriliyor.

PSN hesap ismi değişikliği yakında gerçekleşebilir

Neyse ki farklı oyun geliştiricilerinden sızan bilgilere göre Sony PSN hesap ismi değişikliği için adım atacak gibi duruyor. Hatta bu geliştiricilerden bir tanesinin “profil ismi düzenleme” kısmının ekran görüntüsünü aldığı iddia edildi.

Sony’nin bu alandaki en büyük rakibi olan Xbox Live ise önceleri ücretsiz olarak izin verdiği hesap ismi değişikliğini şu anda yaklaşık 8 dolarlık bir ücretle yerine getiriyor. PSN kullanıcılarının çoğu hesap isminin değiştirilememesi konusunda yıllardır şikayetlerini dile getiriyordu. Sony ise bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

2017 yılında gerçekleştirilen PlayStation Experience konferansında Sony’nin patronu Shawn Layden, bu konuda yöneltilen soruya “Umarım bir sene sonraki konferansta bu soruya gerek bile kalmayacak.” şeklinde cevap vermişti. Sony, geçen hafta içinde bu sene PSX 2018‘in yapılmayacağını açıkladı. Dolayısıyla hesap ismi değişikliğine izin verilip verilmeyeceğini zaman gösterecek.

 

https://shiftdelete.net/psn-hesap-ismi-degisikligi-mumkun-mu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası